Smrček (SPOZ): Uzavře město Milevsko amfiteátr domu kultury?

23.03.2014 17:13

Město Milevsko se rozhodlo obnovit zeleň, na které bylo vypsáno výběrové řízení. Součástí obnovy zeleně ovšem se muselo pokácet několik zdravých dřevin.

Smrček (SPOZ): Uzavře město Milevsko amfiteátr domu kultury?
Foto: SPOZ
Popisek: Logo Strany práv občanů - Zemanovců
reklama

Je nutné podotknout, že při nakládání dřevin nebyla zajištěna doprava a nebyl bezpečný průjezd pro osobní vozidla. Muselo se najíždět částí s vozidlem na chodník. Je to už několik týdnů, co firma, která kácela a nakládala dřeviny, od té doby se nic na Starém sídlišti neděje a není vidět žádná změna. 
Zatímco je vidět pokrok na letním stadionu, kde dochází obnovení nového trávníku, který se obnovuje kvůli drenážím, jak uvedl jednatel společnosti SPOS Milevsko s.r.o. Petr Zelenka předsedovi MO Milevsko SPOZ p. Martinovi Smrčkovi. Obnova trávníku vyjde na 4.150.000,- Kč bez DPH, přičemž v ceně je rozválení starého trávníku na hřišti C.

Město Milevsko schválilo v rozpočtu města neinvestiční dotaci ve výši 8.150.000,- Kč na úhradu schválené účetní ztráty společnosti SPOS Milevsko s.r.o.

Město Milevsko se pustilo do obnovy oplocení okolo amfiteátru domu kultury, kde to vypadá, že se uzavře průchod, který zkracoval cestu pro občany Milevsko z ulice J. A. Komenského a okolních ulic např. do obchodního domu Billa, ale nejen tam. Samozřejmě i do domu kultury na různé kulturní akce.

Proč by se měl uzavřít amfiteátr domu kultury? Dá se odpovědět na to různě. Konají se zde kulturní akce, za které by mohlo město např. vybírat vstupné nebo majitel pozemku, což je město Milevsko nechce, aby se přes tento pozemek procházelo a mohlo by se dále spekulovat. Uzavře tedy město Milevsko amfiteátr domu kultury?

Občanům vadí, že soukromí majitel Premonstráti ve spolupráci s architektem a památkáři prořezávají a kácejí dřeviny, které budou postupně nahrazovat, jak sdělil otec Řehoř Žáček, předsedovi MO Milevsko SPOZ Martinovi Smrčkovi. Otec Řehoř Žáček jinak uvedl, že bližší informace najdou občané města na webových stránkách kláštera Milevska.

Martin Smrček
předseda MO Milevsko SPOZ 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: SPOZ
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Murňák (Piráti): Praha má konečně páku, jak se efektivně zbavit autovraků a černých skládek

14:03 Murňák (Piráti): Praha má konečně páku, jak se efektivně zbavit autovraků a černých skládek

Pražští zastupitelé schválili vyhlášku, která reaguje na zcela zásadní změny v odpadové legislativě …