Sobotka: Státy a instituce EU jsou hlavními garanty bezpečnosti, prosperity a demokracie v Evropě

11.04.2014 12:30 | Zprávy

Premiér Sobotka připomněl na konferenci k 10. výročí členství v EU důležitost evropské integrace.

Sobotka: Státy a instituce EU jsou hlavními garanty bezpečnosti, prosperity a demokracie v Evropě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

Předseda vlády Bohuslav Sobotka dnes, 11. dubna 2014, v rámci připomenutí 10 let členství České republiky v Evropské unii vystoupil na konferenci Česko očima Evropy, Evropa očima Česka. S odkazem na důležitost posílení evropské myšlenky vzpomenul také na nastartování demokratizace naší země před pětadvaceti lety.

Především otevřenost, solidarita, vzájemná spolupráce a důvěra povede podle české vlády k semknutějšímu vztahu České republiky s ostatními státy evropské osmadvacítky, a tyto hodnoty spolu s aktivním postojem naší země současně nastaví lepší vyjednávací pozici Česka na evropské půdě.

Kabinet Bohuslava Sobotky učinil významný obrat v politice české vlády vůči Evropské unii. Nový proevropský kurz se odrazil zejména v přistoupení České republiky ke Smlouvě o stabilitě, koordinaci a správě v hospodářské a měnové unii, tzv. fiskálnímu paktu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Vlada.cz

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Dálniční známka

Dobrý den, ví se, jak to bude za vaší vlády se zdražováním dálniční známky? Budete ji zdražovat jako předchozí (tato) vláda?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Jurečka: Zadluží tuhle zemi, jak nikdo před nimi

14:12 Ministr Jurečka: Zadluží tuhle zemi, jak nikdo před nimi

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k nastupující vládě Andreje Babiše.