Šojdrová (KDU-ČSL): Během války platí děti a mladiství vždy tu nejvyšší daň

04.06.2023 14:16 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ukrajinským dětem.

Šojdrová (KDU-ČSL): Během války platí děti a mladiství vždy tu nejvyšší daň
Foto: Screen ČT24
Popisek: Michaaela Šojdrová v ČT

Představte si, že vám někdo násilím vytrhne vlastní dítě z náručí a odveze ho do jiné země. Bohužel ve válkou zmítané Ukrajině se přesně tohle děje dnes a denně. Zoufalství rodičů si asi málo z nás dovede představit. Během války platí děti a mladiství vždy tu nejvyšší daň.

Sociálně-právní ochraně dětí se věnuji od začátku své politické kariéry. Je to moje srdeční záležitost. Teď chci co nejvíce pomoci uneseným a deportovaným ukrajinským dětem, aby se vrátily domů na Ukrajinu. Ke svým rodinám a zákonným zástupcům.

To je také důvod, proč znovu kandiduji do Evropského parlamentu. Nechci odcházet od rozdělané práce. Podle oficiálního údaje bylo uneseno přes 19 tisíc dětí. Pouze několik stovek se vrátilo. Se zástupci z řad vlády a občanské společnosti hledáme možná řešení, jak dětské oběti války chránit; zejména pak ty, které byly násilně deportovány z Ukrajiny do Ruska.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: PV

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

Je něco, za co podle vás Babiš nemůže?

O Babišovi si nedělám iluze, ale jak jste přišel na to, že vás Agrofert odposlouchá? Jak by to dokázal? Myslíte, že má pod palcem policii?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Sojdrova kdyby se starala o syna, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusekoren , 04.06.2023 15:14:42
mozna by z nej nebyl kriminalnik.Vzdy se mi libi taci jako je Sojdrova, ktera ma spiny a z ostudy kabat a stara se o cizi deti.Jak se rika kovarova kobyla a u Sojdrove to plati na 100% v okradani senioru maji v teto rodine velmi dobre zkusenosti.

|  9 |  0

Další články z rubriky

Vích (SPD): Ministerstvo obrany v exekuci za kulomety MINIMI

14:21 Vích (SPD): Ministerstvo obrany v exekuci za kulomety MINIMI

Podivné zakázky na Ministerstvu obrany (MO) stále pokračují. Naposledy souhlas s nákupem amerických …