Mezi poslanci v těchto dnech vzniká na podporu této myšlenky iniciativa, kterou podporuje i česká lidovecká europoslankyně Michaela Šojdrová.
„Štrasburské sídlo parlamentu je plně vybavené, ale využívá se dohromady jen padesát dnů v roce. Myslím, že nabídnutá pomoc konkrétním lidem v nouzi by byla nejen reálnou pomocí ze strany politiků, ale vdechla by většinu roku prázdné budově nový smysl,“ vysvětluje česká europoslankyně.
Budova Evropského parlamentu má k dispozici přes 1000 kanceláří, z toho je 750 z nich vybaveno lůžkem a koupelnou. V sídle se nachází též kantýna a kuchyně s dostatečnou kapacitou. Řada zasedacích místností by se pak mohla dočasně proměnit v jazyková centra či školní třídy pro děti uprchlíků.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
Vy pořád řešíte jen nějakou regulaci obsahu na internetu
Ale řešíte problém i z opačného úhlu, kdy se nejen z internetu vytrácí svoboda slova a názoru? Mě přijde, že se dnes už nahlas nesmí říci, co si opravdu myslíte. Nemyslím nezákonné věci, ale prostě svůj názor, který třeba zrovna vaše vláda nebo většinová společnost neuznává. To ale pak přeci není žá...
Další články z rubriky

20:09 Kolář (TOP 09): Plamenné rezoluce nikomu a ničemu nepomůžou
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k projevu předsedy Evropské rady Antónia Costy na smu…
- 19:14 Okamura (SPD): Kvůli Fialově vládě výrazně narůstá zadlužení státu
- 18:11 Sedmihradská (STAN): Zákon o řízení a kontrole veřejných financí byl schválen
- 17:16 Sadovský (ANO): Milá vládo, když už nevíte, co se stalo, tak to aspoň přiznejte
- 16:14 Prezident Pavel: Dát Ukrajině jasnou perspektivu
- 15:18 Maláčová (SOCDEM): Evropskou unii potřebujeme a chceme. Musí se ale změnit