Zejména v porovnání s objemem finančních prostředků, které odplují na provoz divadla, je rozdíl téměř osminásobný.
Ale trochu historie. V roce 2010, kdy se TOP 09 dostala poprvé do zastupitelstva, přispívala radnice ze svého rozpočtu cca 6 milionů Kč na činnost mládežnických klubů a vyčleňovala 400 tisíc na drobné investice, zejména do úpravy sociálního zázemí jednotlivých klubů. Během dvou let se, a to i díky politice vůči hazardu, prosazované ministerstvem financí pod vedením Miroslava Kalouska, prostředky navýšily na 17 milionů Kč. Pro zprůhlednění finančních toků do sportovních zařízení, byla, opět v gesci náměstka za TOP 09, zřízena příspěvková organizace Sportovní zařízení. Ta již dokázala své opodstatnění. Přesto, po součtu všech položek, příspěvek města na sport nedosáhl nikdy objemu podpory činností divadelní scény.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
České Budějovice , sport , TOP 09 , Souček
autor: PV
Na co podle vás tak strašně potřebujeme Ukrajince?
A jste nebo nejste pro jejich zařazení do českého sociálního sytému? Jaké konkrétní dávky by jim dávalo ANO, kdybyste byli ve vládě? A komu? Všem Ukrajincům?
Další články z rubriky

11:10 Ministr Válek: Pomozte tam, kde je to potřeba. Krev zachraňuje životy
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k dárcovství krve
- 10:08 Mašek (ANO): Blažkův bordel za miliardu. A my to teď všechno zaplatíme
- 9:05 Premiér Fiala: Věřím, že Slovensko zohlední odpovědnost vůči společným evropským hodnotám
- 8:02 Koten (SPD): Spotřebitelské ceny v červnu meziročně vzrostly o 2,9 %
- 7:04 Ministr Vlček: Je skvělé vidět úspěchy českých firem v zahraničí
- 6:04 Rajchl (PRO): Duchody jsou u nás natolik žalostné, že se za ně nedá důstojně žít