Soud uložil Pirátům pokutu za video s předsedou

28.01.2014 19:51

Prohlášení Pirátské strany v souvislosti s neoprávněnými nároky společnosti Lego na vynucovací pokutu, které Lego uplatňuje vůči Pirátské straně.

Soud uložil Pirátům pokutu za video s předsedou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká pirátská strana - ilustrační foto

Výrobce hraček Lego přiměl Městský soud v Praze, aby České pirátské straně uložil vynucovací pokutu ve výši 30 tisíc Kč. Hračkářské společnosti vadí, že Piráti zveřejnili na Internetu video ze serveru politickaosobnost.cz, na kterém mluví předseda strany Ivan Bartoš. Piráti proti verdiktu podají odvolání, o kterém bude rozhodovat Vrchní soud v Praze.

Podle Lega video s rozhovorem obsahuje jeho postavičky, a Piráty tak obvinilo z toho, že porušují předběžné opatření soudu. Soud v předběžném opatření z října 2012 Pirátům zakázal vysílat jejich tehdejší předvolební spot se žlutými figurkami, protože údajně mohl zasahovat do dobré pověsti společnosti Lego. V tomto případě jde však o úplně jiné video, které žádné figurky neobsahuje. Na videu je celou dobu předseda strany Ivan Bartoš a redaktor Deníku politika Ondřej Záruba.

„Nechápeme, proč Lego platí takové obrovské peníze patentové kanceláři pana Čermáka, když ani není schopna zkopírovat správný hypertextový odkaz. Podle rozhodnutí, které nám od soudu přišlo, ten návrh na exekuci žádný soudní úředník asi ani nečetl, protože návrh neobsahuje žádné doložení skutečnosti, že bychom porušili soudní rozhodnutí, kterému jsme naopak vyhověli už v říjnu 2012," říká Ivan Bartoš, předseda Pirátů.

Podle České pirátské strany tento podivný proces pouze dokresluje neutěšenou situaci s rozpínajícím se copyrightem a neomezenou mocí soudních exekutorů a vykonavatelů, kterou Piráti kritizovali ve volebním programu.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Česká pirátská strana

Jaroslav Doubrava byl položen dotaz

Co si myslíte o Putinovi dnes?

Pořád si myslíte, že svou nesmyslnou válkou zahraňuje tisíce životů? Jakých? Vždyť denně akorát zbytečně kvůli Putinovi umírají lidé. Víte, že ruské agresi padl za oběť už i český občan?Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Kuba: Naše tržiště může pomoci malým producentům

6:37 Hejtman Kuba: Naše tržiště může pomoci malým producentům

Hejtman Kuba představil Jihočeské tržiště. Našim dětem ve školách nabídne kvalitní jihočeské potravi…