Na konci ledna tohoto roku jsem dostal dopis od P. Blažka, ve kterém mě žádal o schůzku. Detaily k tématu jsem ale neznal a popravdě, ani jsem je znát nemusel a neměl, protože to není ministr financí nebo jím řízené ministerstvo, kdo by měl pravomoc jakkoliv vstoupit do záměru ministra jiného resortu a schvalovat ho nebo ho dokonce zakazovat. V této věci tedy rozhodně ne.
Osobně jsme o věci s Pavlem Blažkem mluvili až na přelomu března a dubna, kdy jsem mu sdělil svůj osobní negativní názor na celou věc. Řekl jsem mu, že v té věci vidím politická a reputační rizika a že bych mu nedoporučil věc realizovat. V té době už nicméně byla předmětná darovací smlouva mezi Ministerstvem spravedlnosti a dárcem dle informace od P. Blažka uzavřena.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPráce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.



