Starosta Příbrami Vařeka: Hrdinové mlčí...

06.05.2015 18:25 | Zprávy
autor: PV

Poslední dobou si kladu otázku, co je a co není mým úkolem. Zpočátku jsem se domníval, že čistě manažerský přístup k řízení radnice bude postačující víc než dost.

Starosta Příbrami Vařeka: Hrdinové mlčí...
Foto: ANO
Popisek: Jindřich Vařeka, starosta města Příbrami

Již po krátké době jsem pochopil, že jedna věc je posunovat věci kupředu, a druhá věc je vysvětlovat veřejnosti, proč se tak děje. Začínám nabývat přesvědčení, že je to téměř stejně důležité, jako řádně pracovat.

Názor občana na politiku je z podstaty věci vždy subjektivní a je tvořen výhradně informacemi, které se k němu dostanou. Realita, o které se nikdo nedozví, přestává být realitou a naopak události, ke kterým nikdy nedošlo, se mohou stát skutečností, pokud je o jejich existenci každý přesvědčen. Minulost je reálná jen svými důsledky, a pouze tak lze prokázat její existenci. (Kvantová fyzika pana Bohra a jeho následovníků jde dokonce tak daleko, že tvrdí, že existence minulosti i přítomnosti všeho dění ve vesmíru je podmíněna existencí pozorovatele).

A proč o tom píši? Protože z titulu své funkce cítím jistou zodpovědnost za blbou nebo dobrou náladu "občanstva". Ta totiž bohužel není ani tak závislá na hmotných statcích a výdobytcích společnosti, jako spíše na pocitu, že se mi neděje příkoří, a že ti, co drží v rukou moc, ji nezneužívají, a že se alespoň snaží konat dobře. Všeobecná nálada je závislá na tom, jaké informace převládají. Zda pozitivní nebo negativní.

Mám spousty výhrad k systému, který jsme po dosavadních vládách v Příbrami převzali. Mám však právo zamořovat příbramské klima negativními zprávami, co všechno bylo špatně a jaká se kde děla lumpárna?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mašek (ANO): Kolář nikde nebyl, nikam nejezdí, jen prezidentovi vyřizuje SMS komunikaci

13:12 Mašek (ANO): Kolář nikde nebyl, nikam nejezdí, jen prezidentovi vyřizuje SMS komunikaci

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k Petru Kolářovi na Pražském hradě.