Štěch (ČSSD): Budoucnost ukáže, jestli radost pana prezidenta byla oprávněná

26. 12. 2016 15:11

Komentář předsedy Senátu Milana Štěcha v návaznosti na vánoční poselství prezidenta Miloše Zemana

Štěch (ČSSD): Budoucnost ukáže, jestli radost pana prezidenta byla oprávněná
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Senátu Milan Štěch

„Považuji vánoční poselství prezidenta Miloše Zemana vcelku za objektivní a vyvážené, i když mohlo být zaměřeno více do budoucnosti. Některá témata, která pan prezident zmínil, by bylo žádoucí více rozvinout nebo je o nich možné polemizovat, uvedl bych dvě konkrétní: Bezpochyby má pan prezident pravdu, že sociální dávky mají být určeny především těm, kteří se nezaviněně dostanou do životní tísně, samoživitelkám, rodinám s dětmi, které mají nízké příjmy, přestože pracují, nebo důchodcům, kteří z nízkých důchodů nevyžijí. Co se týče problematiky nezaměstnaných, je bezesporu třeba vytvářet tlak na ty, kteří pracovat nechtějí, aby přijímali volná pracovní místa. Řada zaměstnavatelů však nemá zájem tyto dlouhodobě nezaměstnané přijímat, nechtějí jít do rizika a raději jim vystaví potvrzení, že pro ně nabízená pracovní místa nejsou vhodná. Řešení tohoto problému není tak jednoduché, jak může vyznívat z vyjádření pana prezidenta. Je však třeba hledat cesty, jak dlouhodobě nezaměstnané přimět k pracovní aktivitě.

Druhá poznámka se týká radosti pana prezidenta z výsledků amerických voleb: já osobně jsem v nich neměl favorita. Ohledně radosti z vítězství Donalda Trumpa bych byl zdrženlivější. Pořád totiž nevíme, jaká bude jeho politika a jestli povede ke zklidnění v mezinárodní oblasti. Teprve budoucnost ukáže, jestli radost pana prezidenta byla oprávněná a zda bude dlouhodobá. Byl bych rád, kdybychom za rok nebo dva s panem prezidentem mohli na základě zkušeností s administrativou Donalda Trumpa říct, že to byla dobrá volba.“

Milan Štěch

  • "Slušně, ale důrazně."
  • místopředseda Senátu

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Valenta: Dámy a pánové jsou minulostí

12:17 Senátor Valenta: Dámy a pánové jsou minulostí

Komentář na facebookovém profilu k změnám oslovování v duchu genderových teorií