Štefek (KSČM): Gastronomie táhne

22. 3. 2014 7:33

Ve středu 19. 3. navštívil radní pro kulturu a památkovou Zdeněk Štefek Muzeum gastronomie v Praze. Společně s jednatelem i kurátorem muzea panem Ladislavem Provaanem probírali možnou spolupráci muzea se Středočeským krajem.

Štefek (KSČM): Gastronomie táhne
Foto: ParlamentníListy.cz
Popisek: Vlajky před Evropským parlamentem v Bruselu
reklama

„Gastronomie je stále aktuálním a živým tématem, a to nejen současná, ale i historická, vždyť jen od začátku roku se v našich muzeích vystavovala témata jako historie čokolády, kávy nebo cukráren a v kraji máme i významné expozice věnovaná kuchařským ikonám jako je třeba Rettigová ve Všeradicích. Navíc se snažíme podporovat i přes kulturní instituce regionální výrobky, které mají gastronomii také co nabídnout a máme na vysoké úrovni i tematicky blízké školy. Spolupráce spojená i s prezentací středočeských potravin je tedy logickým vyústěním přirozeného procesu.“ sdělil radní Štefek.

Muzeum gastronomie nabízí unikátní expozice plné dobových vyobrazení a 3D rekonstrukcí, ve kterém projdete historií vaření od pravěku po současnost. Nechybí ani sto let stará hospoda nebo bar, návštěvníci mohou objevit historii destilátů nebo piva, poznat příběhy i recepty slavných světových kuchařů.  Nedílnou součástí jsou i živé ukázky vaření, osobní přístup průvodců a překvapující plejáda doprovodných služeb.

„Jídlo a stolování je jistě i internacionálním tématem, muzeum gastronomie má i značný mezinárodní ohlas, který se nešíří jen přes turistické agentury, takže spolupráce může přispět i k dalšímu rozvoji cestovního ruchu v kraji.“ doplnil Štefek.

Ing. Zdeněk Štefek

  • KSČM
  • Zastupitel SČkraje,kandidát na HT,objednatel/zhotovitel KSČM

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Zdeněk Štefek - profil
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Berdychová: Kraj ocení dobrovolníky, kteří udržují historické dědictví

22:09 Berdychová: Kraj ocení dobrovolníky, kteří udržují historické dědictví

Královéhradecký kraj v roce 2021 udělí Ceny za příkladnou realizaci obnovy architektonického dědictv…