Štefek (KSČM): Rada kraje rozdělila další prostředky na projekty v kultuře

13.11.2014 21:21

Rada kraje na svém zasedání 10. listopadu rozdělila další prostředky na rozvojové projekty příspěvkových organizací v kultuře.

Štefek (KSČM): Rada kraje rozdělila další prostředky na projekty v kultuře
Foto: kscm.cz
Popisek: Logo KSČM

Rada kraje na svém zasedání 10. listopadu rozdělila další prostředky na rozvojové projekty příspěvkových organizací v kultuře.

„Podpořili jsme Regionální muzeum v Kolíně, které obdrželo 1 milion korun na nezbytnou údržbu objektů v Muzeu lidových staveb v Kouřimi, které se nacházejí ve špatném stavu, dále Ústav archeologické památkové péče, expozici ve faře v Dolní Krupé, kterou jsme letos opravili, a také další projekty,“ shrnul rozdělení prostředků radní pro kulturu a památkovou péči Zdeněk Štefek.

Neodkladnou rekonstrukci ve skanzenu v Kouřimi vyžaduje třeba špýchar z Hrádku, studna z Kozojed, chalupa z Budče, statek z Týřovic, kovárna ze Starého Bydžova, pumpa ze Zalán, boží muka sv. Prokopa z Kostelce nad Černými lesy a další objekty. Prostředky budou použity také na úpravu oplocení. Regionální muzeum v Kolíně získá i prostředky na vydání publikace o chrámu sv. Bartoloměje.

Ústav archeologické péče z přidělených prostředků zase zpracuje další část archeologických nálezů z Jezuitské koleje, které se nyní nacházejí nezpracované v depozitářích.

Muzeum Mladoboleslavska obdrží 100.000 na vybudování expozice v budově fary v Dolní Krupé, Středočeské muzeum v Roztokách získá prostředky na nákup entomologické sbírky Jaromíra Strejčka, muzeum Podblanicka si zmodernizuje pokladní systém a Památník Karla Čapka zrealizuje dopravní značení pro návštěvníky.

Ing. Zdeněk Štefek

  • KSČM
  • stínový ministr kultury KSČM, objednatel/zhotovitel KSČM

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Zdeněk Štefek - profil

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Slavík (TOP 09): Jak jsou na tom Votice s vodou

21:52 Slavík (TOP 09): Jak jsou na tom Votice s vodou

Voda je a zůstane klíčovou strategickou surovinou. Máme jí stále dost, je kvalitní, čistá, zdravotně…