Štefek (KSČM): Z masopustu ve skanzenu Mayrau

05.03.2014 6:40

Masopust se uskutečnil v sobotu 1. března i v unikátním hornickém skanzen Mayrau ve Vinařicích, pobočce Sládečkova vlastivědného muzea v Kladně

Štefek (KSČM): Z masopustu ve skanzenu Mayrau
Foto: kscm.cz
Popisek: Logo KSČM

První březnové dny jsou ve znamení masopustních oslav. V Praze v úterý 4. 3. proběhne závěrečné představení festivalu Carnevale v Clam-Gallasově paláci - Martedi Grasso, o víkendu se konaly další masopustní průvody po celém Středočeském kraji.  Masopust se uskutečnil v sobotu 1. března i v  unikátním hornickém skanzen Mayrau ve Vinařicích, pobočce Sládečkova vlastivědného muzea v Kladně.

Ve skanzenu se sešly průvody masek z nejbližšího okolí – z Vinařic, Tuháně a Libušína. Nechyběli ani ministr vlády a senátor za Kladensko Jiří Dienstbier, radní pro kulturu a památkovou péči Zdeněk Štefek, zástupci města a muzea.

„V průvodech nechyběly ani tradiční postavy masopustů - medvěd, symbol plodnosti a kobyla, kterou se historicky snaží účastníci hospodářům v jednotlivých staveních „prodat“. Na programu bylo i tradiční udělení masopustního práva a volba královny masopustu. Tou se letos v ostré konkurenci stala Vlaďka Hovádková z Tuháně. Atmosféra byla fantastická.“ popsal své zážitky radní Štefek.

Nechyběla samozřejmě ani masopustní veselí, koláče, koblihy, zabijačkové hody a hudba v podání skupiny Trosečníci.

Masopusty historicky probíhaly do popeleční středy, po které následoval 40denní půst. Popeleční středa připadá na 46. den před Velikonoční nedělí.

Skanzen Mayrau slaví návštěvnický úspěch nejen zajímavou expozicí a třeba dětským industriálním hřištěm, ale i akcí sníženého vstupného na oba okruhy, která byla prodloužena do konce března. Plné vstupné je 20,- Kč a snížené 10,- Kč.

Ing. Zdeněk Štefek

  • KSČM
  • Zastupitel SČkraje,kandidát do EP,Objednatel/zhotovitel:KSČM
  • krajský zastupitel

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Zdeněk Štefek - profil

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pošvář (Piráti): Pravda o zahrádkářském zákonu

22:56 Pošvář (Piráti): Pravda o zahrádkářském zákonu

Pravda o zahrádkářském zákonu, co vám Andrej Babiš a jeho vláda o něm raději neřeknou a tváří se, že…