Náklady na realizaci překročily 1 milión korun. Někteří říkají „je to dobrý“, jiní „je to blbý, trapný, drahý“. Sluší se podotknout, že částečně se na nákladech podílel z vlastní vůle i soukromý subjekt.
S projektem vyjádřilo jednoznačný nesouhlas i jihočeské krajské sdružení Strany svobdoných občanů.
Autor, architekt Jan Šépka, na webových stránkách Domu umění České Budějovice k projektu říká:
„Otázkou ale může být, zda dnes takové dominanty [jako je Samsonova kašna...pozn.autora] nevnímáme již jen mimoděk. Procházíme kolem nich každý den a díky tomu, že jejich hodnota je historicky i prostorově potvrzena, nepřemýšlíme již o podstatě této památky, ani o vztahu k prostoru velkorysého náměstí.“
Somnambulární vnímání
Je úplně přirozené, že naše mozky při vnímání informace filtrují a do vědomí posílají jen jejich malou část. Organismus tak šetří energii. Kdyby to nefungovalo, ztuhneme a neuděláme už ani krok, protože bychom jen zpracovávali vjemy z vnějška. Je fascinující, že to mozek umí a v průběhu života stále zdokonaluje. Čím jsme starší, tím je filtr přísnější. A pokud chodíme stejným prostorem pravidelně, přestáváme okolí vnímat skoro úplně. Respektive přepínáme do módu tzv. somnambulárního (náměsíčného) vnímání. Samozřejmě nám tak uniká mnoho vjemů potenciálně i pro nás zajímavých a cenných.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV