Ti krajští zastupitelé, kteří byli proti, nebo se zdrželi hlasování, tak dali jasný vzkaz 1698 občanům Pardubického kraje, kteří se podepsali pod petici a změnu zákona o EET kvůli jeho budoucímu negativnímu dopadu na drobné živnostníky. „Nad mnohými z drobných živnostníků tak i nadále visí existenční hrozba, pod kterou se „podepsala“ nadpoloviční většina zastupitelů vládnoucí koalice v čele se sociální demokracií, a tak se i v Pardubickém kraji můžeme obávat zániku tradičních služeb a řemesel,“ uvedla lídryně a současná krajská zastupitelka za STAN Hana Štěpánová, která netajila své zklamání z výsledku hlasování: „Vypadá to, že k podpoře malých živnostníků má více než polovina současných krajských zastupitelů daleko a jejich voliči by si toho měli všimnout. My se za drobné živnostníky v regionech Pardubického kraje budeme bít i nadále, a proto je důležité, aby nás v krajském zastupitelstvu bylo víc a podobná rozhodování probíhala úplně jinak.“
Proti návrhu vystoupil venkovský senátor Petr Šilar
„Paradoxem je, že proti iniciativě vystoupil venkovský senátor zastupitel Petr Šilar z KDU-ČSL, který hlasoval proti,“ uvedl Oldřich Koblížek, starosta Vraclavi a předseda STAN v Pardubickém kraji. „Je smutné, když senátor – zákonodárce – vystoupí na jednání krajského zastupitelstva proti podpoře zákonodárné iniciativy zastupitele s argumenty, které jsou v rozporu se zákonem o krajích, a tím ovlivní rozhodování dalších zastupitelů,“ zdůraznil krajský tajemník STAN František Mokrejš.
Vedení kraje petici původně nemělo v úmyslu projednat
Petici během června letošního roku podepsalo 1698 živnostníků a občanů z Pardubického kraje a na 144 arších ji kandidáti Starostů a nezávislých 27. června 2016 podali na podatelnu Krajského úřadu Pardubického kraje. Cíl byl jasný: prosadit změnu tohoto zákona o EET kvůli jeho negativnímu dopadu na drobné živnostníky.
Podle zákona o krajích č. 129/2000 Sb. a § 12 musela být petice projednána radou nebo zastupitelstvem na jejich zasedání nejpozději do 60 dnů, jde-li o působnost zastupitelstva, nejdéle do 90 dnů. Na pořad jednání Zastupitelstva se tak dostala až nyní, dva týdny před volbami. A to ještě původně pouze ve formě usnesení „…zastupitelstvo bere na vědomí….“ Proti tomu hned v úvodu vystoupila zastupitelka za STAN a naše lídryně Hana Štěpánová a vznesla návrh řádně a podle příslušného zákona petiční aktivitu projednat. „Smyslem petice bylo v prvním kroku prosadit problematiku na jednání krajského zastupitelstva a vyzvat krajské zastupitele k zákonodárné iniciativě. Alespoň jsem ráda, že se zastupitelé k petici postavili čelem a nakonec ji řádně projednali, k čemuž jsem přispěla,“ uvedla Hana Štěpánová. „Bohužel, projednání nepřineslo kýžený výsledek, tedy předání návrhu na změnu zákona o EET ve prospěch drobných živnostníků Poslanecké sněmovně.“

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
kraj Pardubický , STAN , Štěpánová , Štětina , Matoušková , EET , Koblížek , Mokrejš
autor: PV
Na co podle vás tak strašně potřebujeme Ukrajince?
A jste nebo nejste pro jejich zařazení do českého sociálního sytému? Jaké konkrétní dávky by jim dávalo ANO, kdybyste byli ve vládě? A komu? Všem Ukrajincům?
Další články z rubriky
22:11 Balaštíková (ANO): Tohle není řešení. To je další výsměch
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k drahým potravinám.
- 20:16 Turková (PRO): Brutálně ho zbili při odvodu. Na následky zemřel. To je Ukrajina
- 18:12 Senátor Hraba: Na profil mi chodí různé existence neschopné normální slušné diskuze
- 16:14 Ministr Ženíšek: Kandiduju, aby nám po volbách nediktovala Moskva
- 14:12 Zálom (Svobodní): Niedermayer je prostě darebák
- 12:17 Nerudová (STAN): Místo štěkání volím raději práci