Stráská (ČSSD): Chceme provozovat špičkovou medicínu v odpovídajícím prostředí

12.08.2013 7:24

V novém pavilonu Nemocnice České Budějovice, a. s. se lékaři budou moci lépe postarat o matku i dítě, jejichž život ohrožuje rizikové těhotenství či těžký poporodní stav.

Stráská (ČSSD): Chceme provozovat špičkovou medicínu v odpovídajícím prostředí
Foto: CSSD.cz
Popisek: Logo ČSSD

Rizikové těhotenství i komplikovaný poporodní stav ohrožující život dítěte i matky pomůže lékařům lépe zvládat nové Perinatologické centrum v Nemocnici České Budějovice a.s. Jeho stavbu, jako jediný akcionář uvedené společnosti, doporučila 18. července 2013 ke schválení zastupitelstvu Rada Jihočeského kraje. Zastupitelé budou o investici ve výši přibližně 200 milionů korun, kterou bude hradit nemocnice ze svých zdrojů, rozhodovat 19. září. Konkrétní cena bude známa až po uzavření výběrového řízení na dodavatele stavby.

„Hlavním důvodem stavby nového Perinatologického centra jsou nevyhovující podmínky současné porodnice. Chybějí tu klimatizované operační sály, dnešní době neodpovídá sociální zařízení, nevyhovující jsou prostory jednotky intenzivní péče, hygieně neodpovídají ani prostory určené pro banky mateřského mléka a perinatologie se navíc nachází ve dvou budovách. Naším cílem je provozovat špičkovou medicínu v odpovídajícím prostředí a zvýšit komfort pacientů,“ upřesnila první náměstkyně hejtmana Ivana Stráská.

Uvnitř nového pavilonu se podle Stráské budou nacházet všechna pracoviště porodnické části ženského oddělení a celé specializované novorozenecké - neonatologické pracoviště III. typu, neboli perinatologie.

Neonatologická pracoviště jsou hierarchicky seřazena do tří typů. V prvním se starají o novorozence bez zdravotních komplikací, ve druhém se středně těžkými komplikacemi a ve třetím s komplikacemi těžkými.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ČSSD

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Baxa (ODS): Vysoké školy jako vizitka země

17:24 Baxa (ODS): Vysoké školy jako vizitka země

Vysoké školy patří mezi nejlepší vizitky každé vyspělé země. Akademické prostředí má mnoho úkolů. Mu…