Stropnický (SZ): Dost bylo už pochopení pro strach z něčeho, co se vůbec neděje

25.04.2016 22:59 | Zprávy

V noci ze soboty 23. 4. na neděli 24. 4. vandalové poničili několik podniků, které jsou v síti HateFree zone.

Stropnický (SZ): Dost bylo už pochopení pro strach z něčeho, co se vůbec neděje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Matěj Stropnický

Na výlohách se tak majitelům a majitelkám těchto podniků objevily znaky, které jsou spojované s neonacisty. Mnozí členové Strany zelených tyto útoky veřejně odsoudili, přečtěte si vyjádření několika členů předsednictva:

„Dost bylo už pochopení pro strach z něčeho, co se vůbec neděje. Na místě je čelit tomu, co se velmi reálně děje. Premiér a jeho ministr vnitra mají především přijít s jasným integračním plánem pro uprchlíky a souběžně vyhlásit nesmlouvavý boj proti jakýmkoli projevům nenávisti, i kdyby měl zahrnovat mimořádná opatření. S plánem závazným pro celou vládu. Premiér, vláda a policie musejí přestat být tolerantní vůči intoleranci a násilí, které ji začíná denně častěji provázet. Premiér musí říct jasné slovo a doprovodit je činy, i kdyby ho to mělo stát konflikt v koalici. Nečinností otevírá vláda strašení prostor. A zároveň i násilným útokům. Sebevědomí útočníků roste právě spolu s přetrvávající absencí vlády v diskusi a dnes po roce raději už při realizaci opatření. A tak diskusi a postupně i činy vláda přenechává na vítačích nenávisti,“ píše v komentáři pro Deník Referendum předseda Strany zelených Matěj Stropnický. Přečtěte si více.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

AI

Umělá inteligence je na jednu stranu dobrá věc, ale nemyslíte, že je i dost nebezpečná? Řeší někdo, jak zabránit tomu, aby o nás neshromažďovala zejména osobní data, která pak půjde zneužít? Děkuji za odpověď. Klára

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Maláčová (SOCDEM): Česko rekordně zchudlo a zaostává

20:03 Maláčová (SOCDEM): Česko rekordně zchudlo a zaostává

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výsledkům vládnutí kabinetu Petra Fialy