Stržínek (ANO): Obdivuji vaši odvahu a vážím si vašeho činu

23. 12. 2018 10:33

Starosta poděkoval studentům za pohotovou reakci při záchraně života.

Stržínek (ANO): Obdivuji vaši odvahu a vážím si vašeho činu
Foto: archiv starosty
Popisek: starosta Valašského Meziříčí Robert Stržínek (ANO)
reklama

Jaroslav Janda a Pavel Grejtak - studenti Integrované střední školy s právem státní jazykové zkoušky - centrum odborné přípravy (ISŠ-COP), Metoděj Perutka a Radek Marušák - žáci základní školy Salvátor si v pátek 21. prosince převzali z rukou starosty Roberta Stržínka drobné dárky. Uznání s poděkováním získali za pohotovou reakci při záchraně lidského života. Událost se odehrála v pátek 30. listopadu kolem sedmé hodiny ráno.
Chlapci se ten den ocitli v situaci, která se stala poblíž trafiky na místním autobusovém nádraží. Pomohli zde zachránit muže, který zkolaboval. Přenesli ho na bezpečné místo a kromě poskytnutí první pomoci nechali zavolat záchrannou službu. Muže hlídali až do příjezdu sanitky. Posádka zdravotnické záchranné služby si muže převzala a odvezla do valašskomeziříčské nemocnice, kde byl hospitalizován. 

„Pro nás to byla povinnost toho muže zachránit, protože jsme si uvědomili, že je potřeba si pomáhat. Lidský život je nejdůležitější, co máme. Udělali jsme dobře. Podle nás by se měl tak zachovat každý. Chceme poděkovat za to, že tady můžeme být. Jsme moc rádi, že jsme někomu pomohli, je to cenná zkušenost do života,“ řekl při ocenění jeden z hrdinů, student ISŠ-COP Jaroslav Janda.  

„Vašeho činu si velmi vážím a obdivuji odvahu, se kterou jste se bez váhání vrhli do záchrany lidského života. Jsem rád, že vám dnes mohu poděkovat a alespoň symbolicky vás odměnit za vaši pohotovost. Právě vy jste příkladem toho, jak se v takové situaci správně zachovat. Ne každý to dokáže. Proto vám všem patří ještě jednou velký a upřímný dík,“ poděkoval starosta města Robert Stržínek.

K poděkování se přidaly místostarostky Yvona Wojaczková a Zdislava Odstrčilová. Drobné dárky předal studentům také ředitel Městské policie Valašské Meziříčí Jan Camfrla.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pohner (Trikolóra): COVID je promarněnou šancí lidstva

22:09 Pohner (Trikolóra): COVID je promarněnou šancí lidstva

Existuje cesta z COVIDU? Samozřejmě, a je to cesta, která vede opět ke spravedlivému a prosperujícím…