Stržínek (ANO): Zastupitelé řešili možnosti MHD ve Valašském Meziříčí v následujících letech

01.10.2018 5:29 | Zprávy
autor: PV

Zastupitelé města na svém mimořádném jednání v srpnu roku 2018 řešili zásadní otázku, a to zajištění provozu městské hromadné dopravy (MHD) v následujících letech.

Stržínek (ANO): Zastupitelé řešili možnosti MHD ve Valašském Meziříčí v následujících letech
Foto: archiv starosty
Popisek: starosta Valašského Meziříčí Robert Stržínek (ANO)

„Ve Valašském Meziříčí chceme mít moderní, bezpečnou a atraktivní dopravu pro všechny skupiny obyvatel. Naším cílem je zvýšit počet cestujících v autobusech a ulevit tak silniční dopravě,“ řekl starosta města Robert Stržínek  a pokračoval: „Rovněž chceme zlepšit nabídku spojení a zvýšit komfort i vybavení autobusů.“  

Zástupci Zlínského kraje oslovili v červnu město s nabídkou možnosti začlenit systém MHD Valašského Meziříčí do společné objednávky Zlínského kraje. „Po pečlivé úvaze a několika jednáních jsme dospěli k závěru, že nám podmínky Zlínského kraje nevyhovují. Neměli bychom možnost vstupovat do zadávacích podmínek, které si stanovil kraj pro celou oblast příměstské dopravy Valašskomeziříčska,“ vysvětlil starosta.

Vedení města doporučilo zastupitelům na období od 1. ledna do 31. prosince 2020 uzavřít smlouvu se stávajícím dopravcem ČSAD Vsetín a. s. a zavést MHD na základě zpracované optimalizace od společnosti Transport Advisory, s. r. o. Navrhovanou variantu zastupitelé města schválili. Sedmnáct členů hlasovalo pro návrh, tři se zdrželi.  

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Vladimíra Ludková byl položen dotaz

Trefné

,,Politika se změnila v soutěž o to, kdo koho označí za většího lumpa. O budoucnosti se mluví stále méně. Návrhy se neposuzují podle jejich přínosu, ale podle toho, kdo je vyslovil. Politické strany se většinou zabetonovaly ve svých pozicích, a to samé se často stalo i s jejich členy a kandidáty. Za...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

22:14 Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministerské návštěvě festivalu ve Strážnici.