Svoboda (ČSSD): Na každý prázdninový den přispějeme dětem sto korun

14. 2. 2016 20:19

Od roku 2009 poskytuje Jablonec nad Nisou finanční příspěvky dětem na příměstské tábory v době letních prázdnin. Na zabezpečení tohoto příspěvku počítá město s částkou 210 tisíc korun.

Svoboda (ČSSD): Na každý prázdninový den přispějeme dětem sto korun
Foto: cssd.cz
Popisek: Pavel Svoboda (ČSSD)

Jablonecké mateřské školy přeruší v létě provoz na šest až sedm týdnů. „Po tu dobu se budou mateřské školy v zajištění prázdninového provozu postupně střídat. Přesný počet a harmonogram střídání vyplyne z počtu přihlášených dětí v jednotlivých týdnech,“ vysvětluje způsob zajištění prázdninového provozu vedoucí oddělení školství, kultury a sportu Zdeňka Květová s tím, že systém zápisu, přijímání i placení bude jasný na začátku dubna a rodiče o něm budou včas informovaní. 

„Kromě dětí z mateřských škol jsme rozšířili nabídku také na prvňáky, kdy na prázdninový provoz město přispívá 100 korun každému dítěti na jeden pobytový den u městem registrovaného poskytovatele služby,“ připomíná náměstek primátora Pavel Svoboda a dodává, že maximální příspěvek na jedno dítě o hlavních prázdninách může dosáhnout až 500 Kč. „Na tuto podporu městský rozpočet pamatuje částkou 210 tisíc korun - odhadujeme 140 tisíc pro předškolní děti a 70 tisíc pro žáky 1. tříd základních škol,“ doplňuje Svoboda.

Více informací a pravidla, jak získat příspěvek, najdou rodiče na stránkách města www.mestojablonec.cz v sekci Vzdělávání nebo v sekci Životní situace – školství.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Babiš: Ilegální migraci vyřešíme jedině MIMO Evropu

22:29 Premiér Babiš: Ilegální migraci vyřešíme jedině MIMO Evropu

Komentář na facebookovém profilu po návratu z Bruselu.