Svobodní: Krev svobodných občanů – Demonstrace skutečné solidarity

03.04.2014 5:28

Darování krve je pravým projevem skutečné solidarity. Solidarita totiž znamená dobrovolnou společenskou soudržnost a ochotu ke vzájemné spolupráci či podpoře. Nelze ji vynutit státním zásahem. Vynucená solidarita totiž nemůže být solidaritou už z principu – vynucený dar není darem. Solidarita může být projevena jen svobodnou vůlí občana.

Svobodní: Krev svobodných občanů – Demonstrace skutečné solidarity
Foto: red
Popisek: Logo Strany svobodných občanů

Svoboda proudí v krvi. Darujte ji

Je překladem výzvy „La libertad se lleva en la sangre. Donala“ argentinské strany Partido Liberal Libertario, z února 2014, která Svobodné inspirovala k uspořádání obdobné výzvy v ČR. Dobrovolných dárců krve je v ČR stále nedostatek. Doporučuje se, aby nejméně 5% obyvatelstva patřilo mezi dárce krve, přičemž je jich nyní registrováno řádově 300 tisíc, což jsou přibližně 3%.

Počet členů, příznivců a voličů Svobodných dosahuje nyní řádově 120 tisíc a dárcem se může stát každý, kdo je zdravotně způsobilý, váží min. 50kg a je mu mezi 18 až 65 lety. Bližší informace k dárcovství krve se dozvíte na webu krevní barometr nebo při vyplnění formuláře dárce krve.

Pokud tedy patříte do této skupiny, uvažovali jste už někdy o dárcovství, ale zatím jste se definitivně nerozhodli, tak právě teď je vhodná příležitost do toho jít! Výzva „Krev svobodných občanů“ bude probíhat od 14. 3. do 14. 6. 2014, či-li Světového dne dárců krve, a to ve všech krajích a za průběžné účasti představitelů Svobodných.

Jste ochotni za svobodu prolít krev?

Vedle vojáků ve válkách nebo bojovníků za svobodu v totalitárních režimech, plně odrážejících význam citátu Thomase Jeffersona: „Strom svobody je občas nutné zalít krví tyranů a vlastenců“, nebo citátu Williama Mocca: „Skrze krev vlastenců začínají řeky svobod“, chceme alespoň takto symbolicky, v roce 2014 v ČR, upozornit na skutečný význam pojmu solidarita, a aby nebyl dále různými organizacemi zneužíván především k posilování role státu na úkor svobod občanů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Svobodni.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Toman: Dlouhodobě jsme pro dobrovolný charakter zastropování přímých plateb

10:46 Ministr Toman: Dlouhodobě jsme pro dobrovolný charakter zastropování přímých plateb

O prioritách Společné zemědělské politiky (SZP) a navázání užší spolupráce při její přípravě na bila…