Svobodní: Netransparentní a nadbytečná „Lítačka“

26.01.2016 10:14

V pondělí 25. ledna představil Magistrát základní informace o nové kartě „Lítačka“, která má od poloviny roku postupně nahradit problémovou kartu OpenCard.

Svobodní: Netransparentní a nadbytečná „Lítačka“
Foto: red
Popisek: Logo Strany svobodných občanů

Některé Pražany rozladil již samotný název, který se v Praze běžně neužívá, pražským Svobodným však vadí především nepraktičnost zavedení nové karty a netransparentnost celého procesu.

Lítačka má mít pouze jedinou funkci, a to jako jízdenka na městskou hromadnou dopravu. Nemá tedy nahrazovat komplexní kartu užitečnou i do městských knihoven a pro veřejné parkování, jak slibovala OpenCard. „Karta se mi zdá zbytečná a nahradit ji mohly zažité papírové kupony, které jsou dnes opět k sehnání. Kromě toho se mohla připravit jednoduchá aplikace pro chytré telefony, skrze kterou by se daly koupit dlouhodobé i krátkodobé jízdenky,“ komentuje funkčnost karty místopředsedkyně v Praze Tereza Sladkovská.

Příprava nové karty a celého softwaru probíhala v utajení a bez veřejné zakázky. Povinnost vyhlášení veřejných zakázek u projektu dražšího jak 2 miliony korun sice Magistrát chytře obešel, příprava podobné záležitosti by se však neměla dít za zády zastupitelstva a bez řádného projednání. „Celý postup se tváří silně netransparentně a na první poslech nedůvěryhodně. Od paní primátorky to není profesionální jednání,“ prohlásil předseda pražských Svobodných Pavel Štross.

Situace s OpenCard jistě vyžadovala rychlé a dlouhodobé řešení, které by nenechávalo občany Prahy v nejistotě, jestli bude jejich červená karta fungovat. Nová karta pod správou Magistrátu však není krokem dopředu, a situace se dala řešit mnohem jednodušeji, levněji i transparentněji.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fleischer (SPR-RSČ): podstatou (ne)fungování České republiky je nyní Poche

19:52 Fleischer (SPR-RSČ): podstatou (ne)fungování České republiky je nyní Poche

Nemáme vládu, protože nemá důvěru a Poche nemá post ministra. V Česku vládne politická krize a nest…