Syková (ČSSD): Já i česká královna, jejíž řád mi byl udělen, jsme se setkaly s velkým nepochopením a společenskou ostrakizací

27.09.2016 10:42

Nadační fond Elišky Přemyslovny udělil senátorce za Prahu 4, prof. MUDr. Evě Sykové, DrSc. (nezávislá, zvol. za ČSSD), Řád Elišky Přemyslovny. Slavnostní předání se konalo v pátek 23. září 2016 ve Státních aktech Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

Syková (ČSSD): Já i česká královna, jejíž řád mi byl udělen, jsme se setkaly s velkým nepochopením a společenskou ostrakizací
Foto: senat.cz
Popisek: Senátorka Eva Syková
Kromě senátorky Sykové řád obdržela například ministryně školství Kateřina Valachová, předsedkyně Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková, generální ředitelka Národního památkového ústavu Naděžda Goryczková a dalších 17 osobností z řad společensky aktivních žen působících zejména v oblasti politiky, kultury a sociální péče.
 
Řád Elišky Přemyslovny je výlučně ženským řádem, který od roku 2015 uděluje Nadační fond Elišky Přemyslovny jako výraz ocenění za zásluhy v oblasti charity, podpory církví, kultury, umění, sportu, výchovy, školství a dalších oborech společenského života, případně za hrdinské či jiné výjimečné činy. Návrhy na udělení řádu předkládají společenské instituce, organizace či jednotlivci prezidentu Nadačního fondu Elišky Přemyslovny.

„Rozhodnutí udělit mi řád, který nese jméno české královny, jíž si opravdu vážím, mne velmi potěšilo a povzbudilo mne k tomu, abych nadále snažila – tak jako Eliška – prospět této zemi“, uvedla ke svému ocenění senátorka Eva Syková. S Eliškou Přemyslovnou se senátorka cítí být osobně spřízněna: „Obě jsme setkaly s velkým nepochopením a společenskou ostrakizací. Ona se s tím musela potýkat téměř po celý svůj život. Je pro mne proto velkým vzorem. A myslím si, že by měla být vzorem pro nás všechny“. Také z tohoto důvodu senátorku Sykovou mrzí, že se přes kladný postoj Senátu zatím bohužel nepodařilo schválit 14. květen jako společný významný den Karla IV. i Elišky Přemyslovny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Hamáček: Dávat do zdravotnictví dostatek prostředků je samozřejmost

19:00 Ministr Hamáček: Dávat do zdravotnictví dostatek prostředků je samozřejmost

Projev na 35. schůzi Poslanecké sněmovny 22. října 2019 – informace ministra zdravotnictví o situaci…