TOP 09 Příbram: Chceme vyvážené rozložení sil na radnici

23.05.2019 5:31

Po zhruba půl roce Příbram mění populárního starostu, který získal pro hnutí ANO přesvědčivé, ne však většinové, vítězství. Nemění se však rozložení sil v exekutivních postech.

TOP 09 Příbram: Chceme vyvážené rozložení sil na radnici
Foto: TOP 09
Popisek: TOP 09

I pod vedením Jana Konvalinky ANO opět uchopilo všechny rozhodovací pravomoce, nehledě na výsledky voleb obsadilo 5 ze 7 mandátů v Radě a oba posty místostarostů.

TOP 09 Příbram svými hlasy poskytla podporu Jindřichu Vařekovi, jakožto vítězi voleb, zároveň však  již od úvodního představení tzv. jednobarevné duhy upozorňovala na nerovnoměrné rozložení sil ve vedení města: “Před necelým půl rokem, jsme svými hlasy podpořili Jindřicha Vařeku a to nejen proto, že jsme ho považovali za dobrého starostu, ale také jsme jej ctili jako vítěze voleb. Již tehdy jsme však nesouhlasili se způsobem uchopení moci hnutím ANO připomínající spíše již v praxi neosvědčenou vládu jedné strany, než prezentovanou snahu o odpolitizovanou vládu odborníků a spolupráci všech zastupitelů při rozhodování,” vysvětluje Václav Švenda, proč nového starostu nepodpořil.  

Novým starostou byl zvolen Jan Konvalinka, přičemž rozložení sil zůstalo nezměněné. “ANO si v Příbrami opět přisvojilo veškerou moc - většinu v Radě a oba posty místostarostů. Toto rozložení sil ani zdaleka neodpovídá výsledkům voleb ani demokratické praxi a je velmi smutné, že to kolegové z ODS a Příbramáků pro Příbram v roli bezvýznamného komparzu umožňují,” komentuje Švenda a zároveň zdůrazňuje, že výchozí situace pro obsazení pozic ve vedení města byla tentokrát odlišná: “ANO získalo svůj volební výsledek především díky osobnosti bývalého starosty. Jsme přesvědčeni o tom, že jakýkoliv jiný kandidát z hnutí ANO by takto silný mandát od voličů nezískal.”

I přes zmíněné výhrady však TOP 09 Příbram nabízí spolupráci na klíčových projektech Příbrami: “Naše město čeká největší investice v novodobé historii, musíme řešit kritickou situaci našeho parkování a další projekty jsou v různé fázi rozpracování. TOP 09 je připravena být konstruktivní opozicí, spolupracovat s vedením města a podporovat návrhy, které budou ve prospěch občanů a v souladu s našimi hodnotami a programem.” uzavírá Švenda.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tulpa (SLK): Do dalšího pokračování projektu Férové školy v Liberci se zapojí i krajská vzdělávací zařízení

4:33 Tulpa (SLK): Do dalšího pokračování projektu Férové školy v Liberci se zapojí i krajská vzdělávací zařízení

Připravit děti na pestrost života, podpořit jejich společné vzdělávání a naučit je tomu, že je potře…