TOP 09: Sněm přinesl Středočechům úspěch

29.11.2017 17:51

Celostátní sněm TOP 09, který proběhl tento víkend v pražském hotelu Don Giovanni, skončil řadou úspěchů pro delegáty Středočeského kraje. Nejsilnější mandát místopředsedy získal s celkem 93 % všech hlasů senátor Tomáš Czernin. Velmi silný mandát do výkonného výboru strany udělili delegáti krajskému předsedovi Janu Jakobovi a krajskému zastupiteli Petru Tisovi. Do smírčí komise pak byla zvolena Michaela Bartošková z regionu Kutná Hora.

TOP 09: Sněm přinesl Středočechům úspěch
Foto: TOP 09
Popisek: TOP 09
reklama

Kromě Jiřího Pospíšila jako předsedy si strana o víkendu volila zbrusu nové vedení. Ze zástupců Středočeského kraje dosáhl největšího úspěchu senátor Tomáš Czernin. Již v 1. kole byl zvolen místopředsedou strany. Obdržel 165 hlasů, tedy důvěru do něj vložilo 93 % všech přítomných. Podporu spolustraníků si mimo jiné vysloužil svým působivým vítězstvím v loňských senátních volbách, kdy s takřka 60 % porazil oponenta z ANO. „V senátních volbách se mi podařilo porazit kandidáta ANO, proto vím, jde to. V každé společnosti je zlo, které čeká na svou šanci, a volby k tomu daly příležitost. Bahno, které se nám lepí na holínky, činí naše kroky stále kratšími. Ale nedává nám právo zastavit,“ motivoval Czernin své stranické kolegy k další práci.

I při volbě výkonného výboru se Středočeši pyšnili nejsilnějším z udělených mandátů. Starosta Roztok a krajský zastupitel Jan Jakob získal 84,4 %. „Takto silné podpory kolegů si velmi vážím, je to pro mě motivace k další práci. Velmi se těším na spolupráci s nově zvoleným vedením strany v čele s panem Pospíšilem, v jehož proslovu mě zaujalo několik postřehů. Například na první pohled jasná konstatovaní: bez politických stran nemůže být demokracie, stát se má řídit jako stát, nelze ho řídit jako firmu. V dnešní době to ale bohužel nejsou samozřejmosti,“ vyjadřuje Jakob naděje do budoucna. Druhým zvoleným Středočechem je rovněž krajský zastupitel a manažer nemocnice Petr Tiso, jehož kolegové obdařili více jak 65% důvěrou.

Velmi silné podpoře se těší i zvolená Středočeška Michaela Bartošková, která byla téměř 89 % zvolena jako členka smírčí komise, která řeší případné nejasnosti vyplývající z vnitrostranického hlasování strany: “Často tam, kde končí text normy, začíná problém. Proto je potřeba nejen číst strohé texty směrnic, ale i naslouchat a používat zdravý rozum,“ uzavírá úspěšně zvolená kandidátka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kolaja (Piráti): Politici nesmí novinářům diktovat, co nebo o čem mají psát

15:00 Kolaja (Piráti): Politici nesmí novinářům diktovat, co nebo o čem mají psát

Loni zemřelo na světě kvůli své práci 32 novinářů, upozorňují europoslanci v den, kdy by Ján Kuciak…