Talaš (Úsvit): Odvolatelnost politiků kultivuje politické prostředí

9. 1. 2014 15:44

Glosa MUDr.Pavla Talaše, kandidáta do Senátu.

Talaš (Úsvit): Odvolatelnost politiků kultivuje politické prostředí
Foto: Daniela Černá
Popisek: Pavel Talaš
reklama

Mnoho politiků si po volbách oddychne, že už mají po volbách a že mají jistá svá teplá místečka v parlamentních kancelářích. Dnes totiž na zvolené poslance a podotýkám, že i na senátory, nikdo nemůže. I kdyby lhali, i kdyby porušili všechny volební sliby, i kdyby desetkrát přeběhli k jiné straně, dokonce i kdyby se zbláznili nebo byli ve vězení, nic je z parlamentního křesla nedostane.

Jedno volební období se počítá na roky. Členové parlamentu si tak projdou svými skandály a přehmaty a pak doufají, že se na to zapomene. Kouzlo odvolávání politiků není primárně v tom, že by se odvolávalo jak na běžícím páse. Základní princip je, že se politik, který může být odvolán, chová jinak. Politik si zkrátka netroufne zvýšit daně, když to lidé nechtějí. Politik se bojí krást, protože by to hned odnesl. Skončí političtí přeběhlíci, protože s nimi lidé okamžitě zametou.

Odvolatelnost volených zástupců je princip, který standardně funguje v nejvyspělejších demokratických zemích. Všude se osvědčil, protože kultivuje politické prostředí, brání excesům a přeběhlictví a dává lidem reálnou kontrolu nad tím, kdo je zastupuje.

Změňme politiku v České republice. Pojďme prosadit přímou volbu a odvolatelnost politiků, když vás zklamou. Pojďme uzákonit hmotnou a trestní odpovědnost všech politiků, soudců a státních zástupců. Pojďme prosadit zákon o referendu bez výjimek. Jediné hnutí Úsvit přímé demokracie tyto návrhy prosazuje. Pomozte nám svým hlasem tyto návrhy prosadit. Společně s Vaším hlasem ve volbách pro Hnutí Úsvit přímé demokracie to můžeme zvládnout.

Přijďte k volbám, prosím o Vaši podporu, přiveďte i Vaši rodinu a přátele, záleží na každém hlase.

MUDr.Pavel Talaš – kandidát hnutí Úsvit s podporou hnutí ANO do Senátu

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Úsvit přímé demokracie
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Dluhový plán a další trhliny v eurozóně

12:14 Vích (SPD): Dluhový plán a další trhliny v eurozóně

Naštvanost zemí jižní Evropy je může vyvézt z eurozóny nebo dokonce z Evropské unie dřív, než se don…