Telička (ANO): Může Velká Británie omezit volný pohyb občanů EU?

21. 2. 2015 21:52

Europoslanci Telička a Ježek se obracejí na Evropskou komisi v souvislosti s tím, že britský premiér David Cameron před pár dny představil plán své vlády na omezení imigrace do své země a v té souvislosti slíbil, že bude prosazovat změny pravidel pro volný pohyb občanů EU.

Telička (ANO): Může Velká Británie omezit volný pohyb občanů EU?
Foto: Filip Ferbie
Popisek: Pavel Telička

David Cameron nedávno zveřejnil plán na omezení imigračního přílivu do Spojeného království. Slíbil, že bude prosazovat zásadní změny pravidel pro volný pohyb občanů EU.

Jedním z jeho návrhů je vyhošťování zájemců o zaměstnání pocházejících z EU v případě, že se jim do šesti měsíců práci nepodaří získat. Rovněž požaduje, aby „nabídku zaměstnání získali ještě před příjezdem do Spojeného království“. Podle platných právních předpisů EU neexistují žádná omezení, která by občanům EU bránila v tom, aby se přestěhovali do jiného členského státu za účelem hledání zaměstnání, přičemž uchazeči o zaměstnání z EU nemohou být vyhoštěni, pokud „mohou prokázat, že pokračují v hledání zaměstnání a mají skutečnou naději, že budou zaměstnáni“.

Zásada volného pohybu pochází z doby vytvoření Evropského společenství a v současnosti tvoří jeden z hlavních pilířů vnitřního trhu.

1. Může Komise potvrdit, že k tomu, aby mohly členské státy realizovat tyto návrhy, by byla nezbytná změna Smlouvy? 2. Které články Smlouvy by musely být změněny? Nehrozilo by, že to vyvolá řetězovou reakci, která bude mít dopad na všechny čtyři svobody? 3. Neobává se Komise toho, že by taková změna mohla vytvořit překážku dokončení jednotného trhu?

Petr Ježek (ALDE) a Pavel Telička (ALDE), europoslanci za ANO

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ANO

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Votava (ČSSD): Používat a zneužívat jsou dvě rozdílné věci

18:46 Votava (ČSSD): Používat a zneužívat jsou dvě rozdílné věci

Projev na 40. schůzi Poslanecké sněmovny 22. ledna 2020 k daňovému řádu