Telička (ANO): Může Velká Británie omezit volný pohyb občanů EU?

21.02.2015 21:52 | Zprávy
autor: ANO

Europoslanci Telička a Ježek se obracejí na Evropskou komisi v souvislosti s tím, že britský premiér David Cameron před pár dny představil plán své vlády na omezení imigrace do své země a v té souvislosti slíbil, že bude prosazovat změny pravidel pro volný pohyb občanů EU.

Telička (ANO): Může Velká Británie omezit volný pohyb občanů EU?
Foto: Filip Ferbie
Popisek: Pavel Telička

David Cameron nedávno zveřejnil plán na omezení imigračního přílivu do Spojeného království. Slíbil, že bude prosazovat zásadní změny pravidel pro volný pohyb občanů EU.

Jedním z jeho návrhů je vyhošťování zájemců o zaměstnání pocházejících z EU v případě, že se jim do šesti měsíců práci nepodaří získat. Rovněž požaduje, aby „nabídku zaměstnání získali ještě před příjezdem do Spojeného království“. Podle platných právních předpisů EU neexistují žádná omezení, která by občanům EU bránila v tom, aby se přestěhovali do jiného členského státu za účelem hledání zaměstnání, přičemž uchazeči o zaměstnání z EU nemohou být vyhoštěni, pokud „mohou prokázat, že pokračují v hledání zaměstnání a mají skutečnou naději, že budou zaměstnáni“.

Zásada volného pohybu pochází z doby vytvoření Evropského společenství a v současnosti tvoří jeden z hlavních pilířů vnitřního trhu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kolovratník (ANO): Na NATO má jet vláda, ne lídr opozice

4:32 Kolovratník (ANO): Na NATO má jet vláda, ne lídr opozice

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k summitu NATO v Ankaře.