Tesař (Trikolóra): Volební kampaň by neměla být o souboji mezi dvěma v ringu, ale atletickým desetibojem

24.10.2021 18:10 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k zajímavé souvislosti dvojích voleb

Tesař (Trikolóra): Volební kampaň by neměla být o souboji mezi dvěma v ringu, ale atletickým desetibojem
Foto: Archiv JT
Popisek: Místopředseda Trikolóry Jan Tesař

Napadla mě taková drobná paralela, možná zajímavost v souvislosti s letošními parlamentními volbami, respektive referendem o Andreji Babišovi. Píše se rok 2018 a Trikolóra jde do svých prvních voleb, které jsou opakované komunální ve Strakonicích.

Na vysvětlenou...

Důvodem k opakování voleb bylo rozhodnutí soudu, na základě námitky lídra z konkurenčního uskupení, která poukazovala na zákaz města prezentovat ostatní účastníky voleb na plochách města. A to bylo posouzeno jako narušení svobodné soutěže.

Trikolóra měla výrazného lídra Františka Tomana a dobře postavená byla celá kandidátka. Program měl hlavu i patu. Kontaktní kampaň poctivě odpracovaná...

Ale stalo se přesně to, co letos v parlamentních. Ty strakonické volby zkrátka proběhly ve velmi podobné atmosféře. Lidi šli rozhodovat, jestli chtějí, anebo nechtějí starostu Hrdličku. Tím pádem ostatní uskupení a strany se svými programy byly absolutně mimo vnímání Strakoňáků.

Mimochodem, ve Strakonicích to nakonec dopadlo ještě drtivějším vítězstvím současného starosty Hrdličky, než v předchozích řádných volbách. Jediný, kdo trošku uspěl, byla strakonická "Spolukoalice", jako takový jediný pravděpodobně možný konkurent starostovi.

Oboje volby byly referendem a v obou si odpůrci stávající moci vybrali potencionálně druhé nejsilnější uskupení, které si vyhodnotili, že jediné může současného starostu nebo premiéra porazit. V situaci, kdy lidé volí proti někomu, můžeme pouze konstatovat, že jsme sice byli účastníkem večera, kde se bojovalo, ale hlavní zápas v ringu se nás netýkal, protože takové zápasy bojují v ringu jen dva komerčně nejzajímavější soupeři.

Přání na závěr... Přál bych si, aby volební kampaň nebyla o svalech a soubojích pouze mezi dvěma bijci v ringu, ale radši atletickým desetibojem, kde má celou soutěž šanci každý účastník a kde se nejlépe projeví, kdo má sílu, kdo techniku, kdo jen machruje a kdo je nejlepší, protože je komplexní borec...

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šimral (Piráti): Praha pokračuje s investicemi do školních budov

22:13 Šimral (Piráti): Praha pokračuje s investicemi do školních budov

Mateřská škola Litvínovská získá na své rozšíření přes 18 milionů korun