Tiso (TOP 09): Jsme pro systémová řešení, ne pro záplatování

28.08.2017 18:49 | Zprávy

Na 23. srpna bylo svoláno mimořádné zasedání zastupitelstva Středočeského kraje. Důvodem bylo zapojení dotací ze státního rozpočtu pro pokrytí měsíčního navýšení mezd ve výši 2 000 Kč, které byly vládou od 1. července přislíbeny zdravotním sestrám v nepřetržitém provozu.

Tiso (TOP 09): Jsme pro systémová řešení, ne pro záplatování
Foto: TOP 09
Popisek: Petr Tiso

Předložený návrh krajští zastupitelé za TOP 09 - Jan Jakob a Petr Tiso - podpořili, neboť si zdravotníci lepší odměňování jednoznačně zaslouží. Nicméně by upřednostnili komplexní řešení problému v ČR, namísto nesystémového přidávání pouze části zdravotníkům, navíc v předvolebním období.

“Personální krize v českém zdravotnictví je realitou. Problém je nejen u lékařů, ale především u zdravotních sester. Lepší odměňování všech zdravotníků musíme zajistit změnou zdravotnického systému, nikoli nesystémovým záplatováním u jednotlivých skupin,” vyjadřuje se k problematice krajský zastupitel, manažer nemocnice a renomovaný lékař Petr Tiso.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Filip Turek byl položen dotaz

Kdo vás poškozuje?

Podle mě to ani není potřeba, jelikož vy se poškozujete svými činy a chováním sám. Nemyslíte? A to, že chcete odevzdat řidičák, není to jen předvolební gesto, které pak nenaplníte? Protože, co vám brání ho odevzdat už teď, když jste se k té rychlé jízdě, která je o papíry, vlastně už dávno přiznal?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kolář (TOP 09): Měli bychom se od Billa Gatese učit

6:04 Kolář (TOP 09): Měli bychom se od Billa Gatese učit

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návštěvě Billa Gatese v Bruselu.