Tiso (TOP 09): Že je TOP 09 pouze „antibabiš“ a „antizeman“? Nesmysl

25.04.2016 13:08 | Zprávy
autor: PV

V poslední době od svého okolí čím dál častěji slýchám kritiku, že nabízíme lidem pouze negativní témata „antibabiš“ a „antizeman“. Jedná se však o hluboký omyl.

Tiso (TOP 09): Že je TOP 09 pouze „antibabiš“ a „antizeman“? Nesmysl
Foto: TOP 09
Popisek: Petr Tiso

TOP 09 má povinnost varovat před nebezpečným autoritářstvím a bezbřehým populismem v české politice

TOP 09, jako nejsilnější strana pravého středu, má v opozici jednoznačně povinnost varovat před nebezpečným trendem plíživého pronikání prvků autoritářství a populismu do české politiky, čehož jsme svědky zejména v posledních letech. Tento trend je nyní spojován právě se jmény pana ministra financí a pana prezidenta. 

Vidíme dnes bezprecedentní koncentraci politické, ekonomické a mediální moci v rukou jednoho člověka, který je tak ve vládě v permanentním konfliktu zájmů.  Určitě jste si také všimli nedávného podlézavého přivítání představitele komunistické velmoci, zaplavení Prahy rudými vlajkami se žlutými hvězdami a policejních manévrů jako v dobách nejhlubší totality. Sledujeme-li pana prezidenta dále, a to už od prezidentské kampaně až dosud, již není sebemenších pochyb. Stal se definitivně českým králem populismu, který svými projevy cílí na nepříliš přemýšlivé lidi.  A to zmiňuji jen některé viditelné střípky z toho závažného, oč tu vlastně běží.

TOP 09 brání cenné hodnoty svobody a demokracie před nastupujícím autoritářstvím a populismem, varuje před hrozícím pozvolným přesměrováním orientace ČR ze Západu na Východ. Nejsou snad obrana svobody a demokracie a udržení orientace naší země na západní Evropu navýsost pozitivními tématy pro Českou republiku?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Stojanová (Piráti): Úplná destrukce státní služby, jak jsme ji znali

21:02 Stojanová (Piráti): Úplná destrukce státní služby, jak jsme ji znali

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 26. června 2026 k návrhu části koaličních poslanců na vydán…