Tiso (TOP 09): Že je TOP 09 pouze „antibabiš“ a „antizeman“? Nesmysl

25.04.2016 13:08 | Zprávy

V poslední době od svého okolí čím dál častěji slýchám kritiku, že nabízíme lidem pouze negativní témata „antibabiš“ a „antizeman“. Jedná se však o hluboký omyl.

Tiso (TOP 09): Že je TOP 09 pouze „antibabiš“ a „antizeman“? Nesmysl
Foto: TOP 09
Popisek: Petr Tiso

TOP 09 má povinnost varovat před nebezpečným autoritářstvím a bezbřehým populismem v české politice

TOP 09, jako nejsilnější strana pravého středu, má v opozici jednoznačně povinnost varovat před nebezpečným trendem plíživého pronikání prvků autoritářství a populismu do české politiky, čehož jsme svědky zejména v posledních letech. Tento trend je nyní spojován právě se jmény pana ministra financí a pana prezidenta. 

Vidíme dnes bezprecedentní koncentraci politické, ekonomické a mediální moci v rukou jednoho člověka, který je tak ve vládě v permanentním konfliktu zájmů.  Určitě jste si také všimli nedávného podlézavého přivítání představitele komunistické velmoci, zaplavení Prahy rudými vlajkami se žlutými hvězdami a policejních manévrů jako v dobách nejhlubší totality. Sledujeme-li pana prezidenta dále, a to už od prezidentské kampaně až dosud, již není sebemenších pochyb. Stal se definitivně českým králem populismu, který svými projevy cílí na nepříliš přemýšlivé lidi.  A to zmiňuji jen některé viditelné střípky z toho závažného, oč tu vlastně běží.

TOP 09 brání cenné hodnoty svobody a demokracie před nastupujícím autoritářstvím a populismem, varuje před hrozícím pozvolným přesměrováním orientace ČR ze Západu na Východ. Nejsou snad obrana svobody a demokracie a udržení orientace naší země na západní Evropu navýsost pozitivními tématy pro Českou republiku?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Imunita

Je podle vás v pořádku, že mají politici imunitu? Neuvažujete prosadit zrušení imunity? Já nevidím důvod, proč by politici měli být kryti imunitou a dělat tak ze sebe něco víc.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Macinka (Motoristé): Na co Pirát sáhne, to přestane fungovat

9:06 Macinka (Motoristé): Na co Pirát sáhne, to přestane fungovat

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k jednání Poslanecké sněmovny.