Třetina (TOP 09) apeluje na obce: Pošlete peníze nemocnicím

01.04.2020 6:32

Starosta Moravského Krumlova Tomáš Třetina (TOP 09) inicioval finanční pomoc okolním nemocnicím, které stát dostatečně nevybavil na nápor pacientů v důsledku současné epidemie.

Třetina (TOP 09) apeluje na obce: Pošlete peníze nemocnicím
Foto: archiv TT
Popisek: Mgr. Tomáš Třetina starosta Moravského Krumlova (TOP 09)

Město plánuje darovat blízkým nemocnicím v Ivančicích a Třebíči po sto tisících korun. Nemocnice tyto peníze využijí například na nákup ochranných pomůcek nebo techniky pro dezinfekci prostor. Starosta Třetina vyzval ostatní starosty, aby zvážili obdobnou pomoc okolním nemocnicím.

„Čeká nás doba, kdy bude klíčové, aby se o pacienty s koronavirem mohli postarat ve všech nemocnicích, nejen v těch velkých, které budou přetížené. Proto si dovoluji vyslovit apel na starosty, aby zvážili finanční pomoc obcí právě těmto menším nemocnicím. Město Moravský Krumlov poskytne nemocnici v Ivančicích a Třebíči po 100 tisíci korunách právě na vybavení speciálních jednotek pro boj s touto nemocí,“ uvedl starosta Moravského Krumlova Tomáš Třetina.

Podobným způsobem se rozhodli pomoci v Lounech. Rada města schválila dar ve výši 151 655 korun pro Nemocnici Slaný, která z peněz zakoupí 6 kusů monitorů vitálních funkcí na oddělení intenzivní péče. Město je připraveno podobným způsobem podpořit nemocnici v Žatci.

„Rozhodli jsme se využít čas, který máme a pomoci vybavit blízkou nemocnici důležitými přístroji pro boj s koronavirem. Vláda v některých věcech trochu zaspala, ale teď se všichni musíme snažit situaci zvládnout a našim občanům poskytnout co nejlepší zdravotnickou péči. Proto jsme poslali peníze Nemocnici Slaný a jsme připraveni podobným způsobem podpořit městskou nemocnici v Žatci, ačkoli by někdo mohl namítnout, že to má řešit stát nebo kraj,“ říká starosta Loun Pavel Janda (TOP 09).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Adamec (ODS): Z trutnovských ulic začnou mizet vraky

14:49 Adamec (ODS): Z trutnovských ulic začnou mizet vraky

Vraky a dlouhodobě odstavená vozidla v ulicích, to je problém, který trápí řadu měst. Městská polici…