Školské rady představují poradní, iniciační a také kontrolní orgán jednotlivých škol. Rovné zastoupení – vždy po dvou představitelích – v nich mají pedagogičtí pracovníci, zletilí žáci nebo zástupci nezletilých žáků a zástupci zřizovatele. Liberecký kraj zřizuje celkem 47 školských rad s celkem 94 členy. Jejich funkční období je tříleté a právě v předchozím pololetí většině mandát skončil.
Rada Libereckého kraje na jednání dne 10. července 2018 jmenovala 67 členů na další tři roky. Ve většině případů se jedná o opětovná jmenování, ke změně členů došlo u 25 nově jmenovaných. Členství ve školských radách je nabízeno i místním samosprávám nebo zaměstnavatelům. „Zejména u středních škol vnímáme, že jejich směřování je pevně spjato s rozvojem daného města, současně by mělo být v souladu s poptávkou na trhu práce,“ uvedl k nominaci Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
kraj Liberecký , školství , Tulpa , SLK
autor: PV
Lídři EU se shodly na zvýšení tlaku na Rusko
Dobrý den, mám pár dotazů, k tomu, co pořád slyšíme. Kdo jsou to ti lídři EU? Kdo jim dal mandát něco rozhodovat a vyjednávat? A schvalujete to, co vyjednají pak i vy poslanci? Jestli ne, tak k čemu vás volíme, když pak rozhodují jiní? Neměli by ti, co jsou voleni občany mít ten nejsilnější mandát? ...
Další články z rubriky

16:14 Ministr Ženíšek: Kandiduju, aby nám po volbách nediktovala Moskva
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k volbám do Poslanecké sněmovny.
- 14:12 Zálom (Svobodní): Niedermayer je prostě darebák
- 12:17 Nerudová (STAN): Místo štěkání volím raději práci
- 10:17 Langšádlová (TOP 09): Rusko zůstává největší hrozbou pro evropskou bezpečnost
- 8:14 Kubásek: Skutečné náklady ETS 2, které ministerstvo bagatelizuje
- 6:16 Kavij (KSČM): Ministerstvo obrany má díky zbrojařskému lobbingu NATO žně