Udženija (ODS): Praha uzavře memorandum na podporu zkvalitňování náhradní rodinné péče o děti

28.10.2023 14:04 | Tisková zpráva

Rada hlavního města Prahy schválila uzavření Memoranda o spolupráci při realizaci systémového projektu Ministerstva práce a sociálních věcí ČR (MPSV), nazvaného Standardizace procesu zabezpečení náhradní rodinné péče o děti. Smyslem záměru je prostřednictvím šesti klíčových aktivit dále vylepšovat a zefektivňovat systém péče o ohrožené děti.

Udženija (ODS): Praha uzavře memorandum na podporu zkvalitňování náhradní rodinné péče o děti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alexandra Udženija

„Schválením tohoto memoranda píšeme další kapitolu v péči o děti, které nemohou žít ve své biologické rodině. Věříme, že naše spolupráce s MPSV přispěje k efektivnějšímu a kvalitnějšímu zprostředkování náhradní rodinné péče. Vedle sdílení dat a zkušeností doufáme v jakési zjednodušeně řečeno „odpilotování novely“, které by ještě mohlo pomoci doladit i některé metodické postupy,“ říká náměstkyně primátora hl. m. Prahy pro sociální oblast Alexandra Udženija.

Připravovaný projekt ministerstva zaměřený na další vylepšení systému náhradní rodinné péče je rozdělen do šesti klíčových aktivit. Jejich hlavním cílem je podpořit jednotlivé kraje České republiky ve sjednocení procesu zprostředkování náhradní rodinné péče s ohledem na krajská specifika a v souladu s připravovanou novelou zákona o sociálně – právní ochraně dětí.

První aktivita zahrnuje vytvoření jednotné úpravy postupů odborného posuzování zájemců o náhradní rodinnou péči. Druhá aktivita se týká standardizace evidence zájemců o náhradní rodinnou péči a evidence dětí, kterým je třeba zprostředkovat náhradní rodinou péči. Cílem je v tomto případě vytvoření základní databáze zájemců o náhradní rodinnou péči a dětí, kterým je potřeba zprostředkovat náhradní rodinnou péči.

Další aktivita se věnuje párování v náhradní rodinné péči s cílem podpoření standardizace výkonu náhradní rodinné péče na krajské úrovni v oblasti párování dětí a zájemců o náhradní rodinnou péči. Stěžejní je přitom nastavit celý systém tak, aby se párování vždy uskutečnilo optikou vyhledávání vhodných zájemců o náhradní rodinnou péči pro konkrétní dítě a ne naopak.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Michaela Opltová byl položen dotaz

Krize

Podle aktuální zprávy Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) je Česká republika nedostatečně připravena na krizové situace a mimořádné události. Vy tvrdíte, jak hodláte situaci řešit. Máte ale dojem, že se vám podařilo už nějakou krizi vyřešit? Vždyť do krizové situace se i díky politice této vlády dost...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zábranský (Piráti): Praha našla pachtýře pro svou zemědělskou půdu ve dvanácti lokalitách

23:08 Zábranský (Piráti): Praha našla pachtýře pro svou zemědělskou půdu ve dvanácti lokalitách

Hlavní město uzavře pachtovní smlouvy na 12 svých zemědělských pozemků. Celkem se podařilo zajistit …