Udženija (ODS): Pražané jako pokusní králíci v laborce Pirátů

02.08.2021 18:18 | Zprávy
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k politice Pirátů v Praze.

Udženija (ODS): Pražané jako pokusní králíci v laborce Pirátů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alexandra Udženija

Piráti se rozhodli, že Pražané budou jejich pokusní králíci

Praha má být pro všechny. Pro pěší, cyklisty i pro lidi, kteří používají auto. Bezpečnost v dopravě je hlavně o vzájemném respektu mezi jednotlivými účastníky. Město k této atmosféře vzájemného respektu může přispět hlavně tak, že si jednu skupinu lidí nevybere za své “nepřátele” a pak jim všemožně nehází klacky pod nohy.

Pirátská koalice primátora Hřiba se ale chová docela jinak. Zatímco jízda po Praze v autě je kvůli jejich experimentům s Pražany (jako například v Holešovicích u vjezdu do Blanky) noční můrou, nové cyklopruhy vznikají jak houby po dešti. Auto je totiž pro pány a dámy z koalice “zlo” a jízdní kolo “dobro”. Že je takové uvažování úplně nesmyslné je jedna věc, důležitější je ovšem, že je často i nebezpečné. Nové cyklopruhy totiž často plní funkci pouze pro PR fotky pana primátora. Vznikají totiž buď nekoncepčně - jako třeba na Plzeňské, kde kvůli zrušení jízdního pruhu neprojely ve špičce sanitky do Motolské nemocnice, nebo jsou vyloženě nebezpečné i pro samotné cyklisty - jako třeba na Evropské nebo u sjezdu z Rozvadovaké spojky do Bucharovy ulice.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Krutáková (STAN): Kdy už ponese Macinka odpovědnost?

9:03 Krutáková (STAN): Kdy už ponese Macinka odpovědnost?

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministru Macinkovi.