Váhalová (ČSSD): Kde je pravda?

18. 2. 2017 17:24

Angela Merkelová dnes volá po národním úsilí na repatriaci migrantů a říká se, že dokonce navrhuje, aby migranti před repatriací byli zadržováni v detenčních zařízeních, dokud nebudou ze země vyhoštěni.

Váhalová (ČSSD): Kde je pravda?
Foto: facebook
Popisek: Poslankyně za ČSSD Dana Váhalová

V médiích se objevují zprávy, že se kancléřka Angela Merkelová rozhodla vyhošťovat více migrantů z Německa. Pochopila, že její politika otevřených dveří způsobuje Německu a jeho občanům obrovské problémy, nebo že jí to může uškodit v příštích parlamentních volbách?

Kancléřka má předložit bodový program, jak tyto deportace odmítnutých žadatelů o azyl provádět.

Má tento obrat v jejím dosavadním přístupu původ ve skokovém nárůstu preferencí německých sociálních demokratů (SPD)? Předseda SPD S. Gabriel pochopil, že má malou šanci porazit dosavadní kancléřku a současnou koaliční partnerku a rozhodl se nabídnout svůj post i pozici kancléřského kandidáta svému kolegovi M. Schulzovi. Bývalý předseda Evropského parlamentu M. Schulz má charisma a vynikající řečnický talent. Změna v SPD stranu nastartovala, podařilo se jí uspět v posledních průzkumech a stávající kancléřku dokonce porazit. Také v prezidentských volbách byl zvolen sociálně demokratický kandidát Frank-Walter Steinmeier.

Angela Merkelová dnes volá po národním úsilí na repatriaci migrantů a říká se, že dokonce navrhuje, aby migranti před repatriací byli zadržováni v detenčních zařízeních, dokud nebudou ze země vyhoštěni.

Ať je pravda jedno, nebo druhé, pro Českou republiku je to potvrzení, že naše politika odmítání povinných kvót na přerozdělování migrantů a obezřetnost při hledání řešení migrační krize v Evropě jsou opodstatněné.

Psáno pro blog.idnes.cz

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Munzar (ODS): Třikrát a dost

7:37 Munzar (ODS): Třikrát a dost

Komentář na facebookovém profilu k vyplácení sociálních dávek.