Válek (TOP 09): Má vůbec někdo data o tom, jaká je dnes reálná situace?

14.09.2020 9:45 | Zprávy

Komentář na facebookovém profilu k informování veřejnosti o aktuální situaci nákazy koronavirem

Válek (TOP 09): Má vůbec někdo data o tom, jaká je dnes reálná situace?
Foto: TOP 09
Popisek: Vlastimil Válek

V médiích se objevují zcela protichůdná stanoviska lékařů různých specializací (a nejen jich) na to, jak se bude COVID-19 dále vyvíjet. To je zcela legitimní.

Je ale naprostá katastrofa, že rozdílná stanoviska mají členové vlády, premiér a koordinátoři jmenování vládou (prof. Prymula) a ministerstvem zdravotnictví.

Co jsou ověřitelná fakta?

  • Počet pozitivně testovaných roste poměrně rychle.
  • Trasování selhalo a u nejméně poloviny pozitivně testovaných nelze zjistit, kde se nakazili.
  • Testování nezvládáme a v podstatě jedeme na doraz. Navíc situace v dostupnosti testování je v různých krajích různá.
  • Virus se chová "mírně", takže počet vážně nemocných a mrtvých je malý a roste velmi pomalu (a to je dobře, byť je to zásluha přírody a ne vlády a jejich opatření)
  • Čeká nás podzim a zima, období nachlazení a chřipek, což může být problém.
  • V čele krizového týmu, který vytvořil premiér je prof. Prymula (ministr Vojtěch je jen člen). Co tento tým dělá, je zcela ve hvězdách. Pouze prof. Prymula začal být mediálně extrémně aktivní.
  • Magické R, které udává rychlost šíření nemoci, je dnes 1,7 a dále zřejmě roste, už to ale nikoho nezajímá. Doby, kdy se denně hodnota R zveřejňovala jsou pryč. Přitom většina zemí v tom pokračuje. Pro srovnání v Německu je R 0,98.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Článek obsahuje štítky

informace , TOP 09 , koronavirus , Válek

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: PV

Jak se postavíte k výsledku voleb?

Budete respektovat vůli voličů a dáte šanci sestavit vládu tomu, kdo volby vyhraje? Řeší se teď třeba jmenování Babiše, který je trestně stíhaný, ale jestli to lidem nevadí a zvolí ho, neměl by dostat šanci sestavit vládu? A byl byste pro, aby trestně stíhaný člověk nemohl kandidovat? Třeba mě by to...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zálom (Svobodní): Niedermayer je prostě darebák

14:12 Zálom (Svobodní): Niedermayer je prostě darebák

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k europoslanci Niedermayerovi.