Vařeka (ANO): Chucpe...

20.07.2015 13:12

Žádá-li vrah svých rodičů soud o shovívavost s tím, že je úplný sirotek, říká se tomu chucpe.

Vařeka (ANO): Chucpe...
Foto: ANO
Popisek: Jindřich Vařeka, starosta města Příbrami
reklama

Obviňuje-li ředitel školy pan Mestl vedení radnice ze ztráty svého zaměstnání poté, co se v pracovní době opije na pracovišti jak čmelák u zkvašeného sudu, to je chucpe.

Vyčítá-li pan Řihák současnému vedení radnice zaměstnávání jeho přátel, je to také chucpe. Nebo snad někdo zná jinou rodinu, která by v takovém počtu a s takovou vehemencí dokázala již tolik let sát z cecíku veřejných peněz? Sestra pana Řiháka vyluxovala z městského rozpočtu statisíce, aniž by po ní radnici zbyl jediný doklad o její činnosti. Stejně tak jako nezbyl žádný doklad o činnosti po dalších figurkách zaměstnávaných panem exhejtmanem. Ví vůbec někdo, že ve své době vyplácel pan Řihák z městské kasy čtyři „experty pro styk s veřejností“ naráz?

Vyčítat radnici zaměstnávání jedné velmi pracovité tiskové mluvčí na straně jedné a utrácet městské miliony za vysílání stanice Fonka jen proto, aby bylo vidět cvičeného medvěda dokola stříhat pásky na straně druhé, to je také chucpe.

Vyčítat JUDr. Markovi Dvořákovi, že ve svém volném čase chodí na radnici zadarmo pomáhat a pomlčet o procesí paušálních smluv na právní služby téže právní firmě, která organizovala hanebný prodej polikliniky, to je chucpe.

Pohanět práci mnoha dobrovolníků a dokonce obvinit řadu lidí z nepravostí při pořádání konference o Brdech člověkem, který pro vznik chráněné krajinné oblasti nehnul nikdy ani prstem, to je chucpe.

Tvrdit, že moderování dvoudenní konference by mohl zastat kterýkoli šikovný student a přitom sám nebýt schopen pronést řeč, která by měla začátek, střed a konec, i to je  chucpe.

Tak jako pana Řiháka, i mne mrzí, že nemůžeme pouštět jednání zastupitelstva z archivu, ale stále je možné je sledovat pouze on-line. Nabízím právníkům, že případné právní problémy vezmu sám na sebe. Velmi bych si přál, aby co nejvíce lidí vidělo, jak úmorné může být žvatlání odpočatého trafikanta. Na posledním jednání jsem v zoufalství požádal pana Řiháka, aby si vyměnil válec ve flašinetu. Snazší by ovšem bylo chtít po cirkulárce, aby vyřízla srdíčko.

A tak by se dalo reagovat na jednu invektivu z článku pana Řiháka za druhou. Prakticky to však možné není. Seriózní zodpovězení všech nesmyslů zabere totiž spoustu místa a bylo by pro čtenáře stejně atraktivní jako výhled do zdi. Co horšího, přistoupit na tuto hru by znamenalo trvale otravovat vzduch občanům tohoto města.

Inu, politika není med a jsou politici z povolání, kteří přemýšlejí velmi pragmaticky. Pro mnohé z nich je frustrovaný, nezaměstnaný a otrávený volič právě tím jejich voličem. Proto není v jejich zájmu diskutovat o tom, co by se mělo a mohlo udělat lépe, zato pro blbou náladu a destrukci udělají i nemožné. A možná se jim to nakonec i povede, ale i o tom je demokracie.

Ztráta paměti, ztráta soudnosti a nebetyčná drzost, to je příbramské chucpe.

Jindřich Vařeka, starosta města Příbrami

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Laudát (KAN): Houstone, máme problém

9:41 Laudát (KAN): Houstone, máme problém

Komentář na facebookovém profilu k návštěvě amerického ministra zahraničí Mike Pompea