Ve volbách kandiduje historicky nejvíce žen. V počtu vedou zelení

24.09.2014 8:22 | Zprávy
autor: Zeleni.cz

Zastoupení žen v komunální politice po volbách mírně vzroste. Ve volbách do zastupitelstev měst a obcí totiž kandiduje historicky nejvíce žen – celých 32,23 %.

Ve volbách kandiduje historicky nejvíce žen. V počtu vedou zelení
Foto: zeleni.cz
Popisek: Logo Strany zelených

 Za 20 let od prvních komunálních voleb v samostatné ČR se počet kandidujících žen zdvojnásobil. Analýzu kandidátních listin pro volby do zastupitelstev měst a obcí a nominací do Senátu PČR představilo Fórum 50 %, nezisková organizace, která usiluje o vyvážené zastoupení žen a mužů v politice.

„Schopných žen, které jsou ochotny věnovat se politice je v Česku dost. Je proto důležité dát i jim šanci ukázat, že jsou zkušené a mohou být výborné političky. Jen je třeba jim dát prostor, což zelení umí,“ uvádí Jana Drápalová, 1. místopředsedkyně zelených.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Trafiky

V čem je rozdíl jestli tato vláda zřídí ministerstvo pro sport a tím, když vy jste zřizovali hned několik nových ministerstev? Nebo uznáte, že taky nešlo o nic jiného než o politickou trafiku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Krutáková (STAN): To není podpora nicnedělání. Dotace by měly zůstat

22:33 Krutáková (STAN): To není podpora nicnedělání. Dotace by měly zůstat

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k možnému osekání dotací na sekání luk.