Vích (SPD) Snížíme důchody, ale koupíme americké stíhačky F-35

19.02.2023 18:50 | Komentář

Takhle to myslí vláda Petra Fialy (ODS). Nápady vlády pětikoalice na to, jak občany připravit o další služby od státu, a naopak jim vytáhnout z kapes i poslední drobné, zdá se vůbec nekončí.

Vích (SPD) Snížíme důchody, ale koupíme americké stíhačky F-35
Foto: Oldřich Szaban
Popisek: Radovan Vích

Vypouštění zkušebních balónků, co si ještě občané nechají líbit, si pamatujeme už z doby vlády ANO a ČSSD s podporou KSČM. To bylo ohledně covidových opatření. Na druhou stranu to bývalo kompenzováno, alespoň finančně.

Socialistický systém v posledních třech desetiletích u moci zase uplatňoval metodu, že když si občané (tehdy soudruzi, ale v posledních letech už se na tom tak nebazírovalo) nebudete „pouštět pusu na špacír" a zpochybňovat režim, zajistíme Vám základní potřeby, jídlo, bydlení, zdravotnictví, školy, školky pro děti a dostatečné vyžití ve volném čase. Také podoba jakési společenské smlouvy.

Vláda pětikoalice ale zkouší nejen občany ožebračit co to jde, znejistit je ohledně financování bydlení, zdravotnictví, důchodů, ale i toho, zda si mohou nakoupit základní potraviny. Jsou rodiny, které už si musí vybrat co zaplatit, aby vůbec přežily. A upadají do nesplatitelných dluhů bez naděje na zlepšení. A k tomu jako bonus Fialova vláda zavádí cenzuru, pronásledování za názor a chce znovu oživit vypínání webů. Takže: „Máte se mít špatně a ani si na to nesmíte postěžovat!”. K tomu se lehkovážně pouští na tenký led zapojení do války, což od loňského jara už rok pravidelně prohlašovali do médií. K tomu zrychleně chystají zákony „aby to šlo", ale kdo na to upozorní veřejně a není „z jejich party" už je dezinformátorem, kterého je třeba „stíhat".

Tak jak to tedy je? Buď nám tehdy neříkali pravdu, nebo nám ji neříkají teď. Obojí logicky platit nemůže. Raději prohlašuji, že to, co píšu v tohle článku je metafora. Vždyť tak to přeci říká pan premiér, no ne?

Když si shrneme ty nejhorší pětikoaliční nápady z poslední doby, jde z toho mráz po zádech. Berme vždy to první vyjádření, než to korigovali po odmítavé reakci občanů. Odchod do důchodu v 68 letech. Zvýšení odvodů OSVČ. Zkrácení rodičovské na 2 roky (teď je až 4 roky) - to píšu trochu zjednodušeně. Zásadní změna u stavebního spoření (zrušení státní podpory) - a to se vládě nelíbí ani nová politika ČNB pod taktovkou pana Michla. Tato politika nezvyšování úrokových sazeb ale chrání právě ty občany, kteří mají hypotéku na bydlení.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Článek byl převzat z Profilu Ing. Radovan Vích

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Petr Beitl byl položen dotaz

Eurokomisař

Pořád se tu mluví o eurokomisaři. Mě by zajímalo, v čem je pro nás lidi tato funkce důležitá? A jestli je, proč se diskutuje o tom, kdo jej nominuje víc, než o tom, kdo bude nominovaný? Fakt si myslíte, že nezkušená Nerudová je dobrá volba? Proč třeba nenominujete nějakého nestranného kandidáta, kte...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kordová Marvanová: Nejvíc štve nechuť Ministerstva vnitra ke zpřísnění zbraňové legislativy

23:08 Kordová Marvanová: Nejvíc štve nechuť Ministerstva vnitra ke zpřísnění zbraňové legislativy

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na závěry vyšetřování zásahu Policie ČR na Filozofické …