Vinklátová (SLK): Rozhledna Járy Cimrmana se nepyšní výškou, ale hloubkou

26.07.2019 8:39 | Zprávy
autor: PV

Milovníky recese a génia Járy Cimrmana potěší další z méně známých, ale zajímavých míst Libereckého kraje. Je jím Cimrmanova rozhledna v Nouzově na Semilsku.

Vinklátová (SLK): Rozhledna Járy Cimrmana se nepyšní výškou, ale hloubkou
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Květa Vinklátová

 Vyhlídka je jedinečnou svého druhu nejen v rámci Česka a Evropy, ale dost možná i celého světa: netyčí se k nebesům, naopak, stojí v dolíku. Její výška se tak udává jako záporná: minus 0,15 metru. Je tomu tak proto, že Jára Cimrman údajně trpěl závratěmi a neměl proto výšky rád.

„Humor je vzácné koření, v oblasti cestovního ruchu snad ještě vzácnější. S Járou Cimrmanem a myšlenkami jeho duchovních otců to ale ani jinak nejde. Jsem ráda, že u nás v kraji máme tak významnou památku na jednoho z největších Čechů,“ uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Veronika Vrecionová byl položen dotaz

Zrádci ve sněmovně

Smutníte, že jsou ve sněmovně zrádci. Proč jste jim ale umožnili, aby tam byli? Proč jste se nepokusili vyjednat třeba s Babišem koalici?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Macinka: Gesto, které překračuje hranice běžné diplomacie

13:05 Ministr Macinka: Gesto, které překračuje hranice běžné diplomacie

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k jednání se spolkovým ministrem zahraničních věcí Jo…