Vítková (KDU-ČSL): Účast na národní pouti v Římě k výročí svatořečení Anežky České byla zážitkem na celý život

15.11.2019 18:57

Senátorka Jaromíra Vítková se zúčastnila senátní delegace národní poutě v Římě u příležitosti oslav 30 let od svatořečení Anežky České. Senátní delegace byla ve složení: Miluše Horská, Jiří Oberfalzer, Ivo Bárek, Miloš Vystrčil, Jaromíra Vítková a Herbert Pavera. Do Říma vyrazili také všichni čeští a moravští biskupové, muzikanti a tisíce poutníků.

Vítková (KDU-ČSL): Účast na národní pouti v Římě k výročí svatořečení Anežky České byla zážitkem na celý život
Foto: senat.cz
Popisek: Jaromíra Vítková

„Národní pouť začala v pondělí a program byl třídenní. V úterý 12. listopadu to bylo přesně 30 let od chvíle, kdy byla Anežka svatořečena papežem Janem Pavlem II. V 10 hodin se uskutečnila pontifikální mše v Bazilice svatého Petra, kterou vedl kardinál Dominik Duka. Nechyběl poté ani slavnostní koncert České nebe ke cti sv. Anežky,“ uvedla senátorka Vítková.

Středeční generální audience na náměstí sv. Petra v Římě se zúčastnily tisíce poutníků z celého světa. Velkou skupinu tvořili poutníci z České republiky. Biskup Jan Vokál, předseda poutního výboru, předal papeži pamětní dar – sochu svaté Anežky České. Společně se sochou byl také předán finanční dar pro chudé ve výši 1,2 milionu korun. Zakončení národní pouti bylo mší svatou v Bazilice sv. Jana v Lateráně.

„Zažila jsem krásná setkání, prožila jsem silné okamžiky při všech bohoslužbách a setkala se s řadou významných a dobrých lidí. Radostí pro mě byla i krátká shledání s poutníky z Jižní Moravy. Účast na národní pouti v Římě k výročí svatořečení svaté Anežky České byla zážitkem na celý život,“ zakončila senátorka Vítková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zdechovský (KDU-ČSL): EU by měla sjednotit povinnou výbavu vozidel

22:56 Zdechovský (KDU-ČSL): EU by měla sjednotit povinnou výbavu vozidel

Povinná výbava vozidel se v jednotlivých zemích EU výrazně liší a řidiči v zahraničí nezřídka dostáv…