To říká nová obecně závazná vyhláška o regulaci provozování hazardních her, kterou českolipští zastupitelé schválili na svém zasedání ve středu 27. února a zrušili tím původní vyhlášku z roku 2015.
Kromě výše zmíněných budov se nesmí hazardní hry provozovat ani v budovách škol či školských zařízení, zařízení pro volnočasové aktivity dětí a mládeže, zařízení sociálních služeb, ve zdravotnických zařízeních nebo v prostorách sloužících církvi či náboženské společnosti a budovách, ve kterých se nachází některá ze složek integrovaného záchranného systému. Využití těchto budov pro herny však vylučuje sám zákon o hazardních hrách z roku 2017.
„Město existující zákon o hazardních hrách ještě rozšiřuje tím, že stanovuje další budovy, ve kterých hazard nechce. Naším cílem je samozřejmě hazard v našem městě co nejvíce regulovat a tím omezit především špatné dopady na ty, kteří již hraní propadli a minimalizovat negativní projevy provozování heren na bezprostřední okolí, ve kterém se herny nachází,“ uvedla českolipská starostka Jitka Volfová a doplnila, že sám zákon dělá vše proto, aby provozování heren co nejvíce znesnadnil.
Vyhláška z roku 2015 stanovovala okruh míst, kde se v České Lípě herny provozovat smí. Jednalo se fakticky o výčet 48 budov, ve kterých se již herny nacházely, další rozšíření o dvě nová místa město v minulosti neschválilo. A právě tento striktně daný seznam míst, na kterých se hazard ve městě povoloval, se nelíbí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Ten nařkl město z porušení zákona na ochranu hospodářské soutěže a na konci roku 2018 zahájil proti městu správní řízení. České Lípě tak hrozí pokuta až do výše 900 tisíc korun.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV