Vondráček (ANO): Nikdy jsem aktivně nespolupracoval s lichváři

21.06.2021 9:09 | Komentář

Komentář na facebookovém profilu k zprávám v médiích, že se podílel v kroměřížské advokátní kanceláři na nekalých praktikách lichvářů

Vondráček (ANO): Nikdy jsem aktivně nespolupracoval s lichváři
Foto: Daniela Černá
Popisek: Radek Vondráček, předseda Poslanecké sněmovny

Vzhledem k mediálním útokům na mou osobu mám pro vás, pro mě velmi důležité, sdělení. Nikdy jsem aktivně nespolupracoval s lichváři! Dočetl jsem se v médiích, že se naše advokátní kancelář v Kroměříži podílela na nekalých praktikách lichvářů. Není to pravda. Prosím, nevěřte těmto nesmyslům, překrouceným informacím, polopravdám. Nechci se v tom vůbec nimrat, ale aspoň krátké vysvětlení si zasloužíte:

1) Naše advokátní kancelář spolupracuje s množstvím lidí a firem, jejichž komplexní činnost nemůžeme do detailu znát ani za ni odpovídat. Často pouze během pár minut ověříme podpis na dokumentu, jehož obsah ani neznáme... Pozadí každé smlouvy, kterou u nás někdo uzavírá, nemůžeme vědět. Klienty vždy posuzujeme podle práva. Na zkoumání jejich podnikání nemáme prostředky. Navíc jsme vázáni mandátem tj. co nám klient řekne.

2) Zastupujeme různé strany – povinné i oprávněné. To je práce advokáta. Naše právní služby jsou vždy v pořádku. Advokát musí vždy dbát na etiku, má kodex a naše kancelář nikdy neměla žádné kárné provinění.

Anketa

Vadí vám, že se Jaromír Jágr nechce nechat naočkovat proti covidu-19, protože prý má dostatek protilátek?

4%
89%
hlasovalo: 12998 lidí

3) Nekorektní články se objevily v médiích, která dlouhodobě píší proti lidem z Hnutí ANO. Před samotnými autory jsem byl varován, že tvoří texty tendenčně a podpásově, i přesto jsem se s nimi sešel nad tématem činnosti naší advokátní kanceláře, protože jsem neměl co skrývat, naše advokátní činnost je totiž v pořádku. Autoři obvolávali lidi z mého okolí a snažili se od nich získat kýžené informace, řada z nich autory ujišťovala, že činnost naší advokátní kanceláře je bezvadná. Tato tvrzení se autorům do článků nehodila.

4) Proč tyhle staré věci vytahují média zrovna teď? Ano, samozřejmě, blíží se volby...

Jako politik jsem připravený na tlak ze strany médií i opozice. Ale tentokrát šly daleko za hranu. Pokud mě autoři článku řadí do organizované skupiny lichvářů, je to vážné obvinění. A ještě dál za hranou je, pokud jsem v článku označen doslova jako spolupachatel lichvářských zločinů. Velmi vážně zvažuji, že se budu bránit právní cestou.

Na závěr chci poděkovat všem z vás, kdo mě během dnešního dne povzbuzujete, vyjadřujete mi podporu a jste se mnou v tomto nerovném boji proti ubohé a zlé špíně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prokop (ANO): Praha 11 opět obhájila známku B v K-Indexu!

22:24 Prokop (ANO): Praha 11 opět obhájila známku B v K-Indexu!

Milí sousedé, z tohoto hodnocení mám velkou radost, neboť se nám podařilo opět obhájit druhý nejlepš…