Vostrá (KSČM): Problém exekutor

19.05.2014 8:49

Stát vytvořil v roce 2001 zvláštní kastu lidí, zvaných soukromí exekutoři. Z vymáhání pohledávek a s tím spojených prapodivných dražeb či z nepřiměřených příjmů z bagatelních vymáhaných částek se stal lukrativní byznys a vznikla v důsledku toho také mocná lobby.

Vostrá (KSČM): Problém exekutor
Foto: red
Popisek: Miloslava Vostrá
reklama

V posledních letech se mnohé excesy v chování exekutorů dostaly na povrch, ale bohužel se zatím celkem úspěšně brání nějakým zásadnějším legislativním zásahům do vlastní činnosti.

KSČM dlouhodobě hledá podporu v Poslanecké sněmovně pro nutnou regulaci jejich chování. Zvláště toto volební období však strany jako ANO, ČSSD či Úsvit slibovaly, že takzvaně s exekutory zatočí. Jakmile však dojde na reálné kroky, tak ochota mizí nebo se hledají důvody, jak by vypadalo, že nějaké omezení podporují, ale ve skutečnosti k ničemu nedojde. V důsledku to znamená, že jedna strana nepodpoří návrh jiné, protože prý připraví vlastní lepší bič na exekutory, ale její návrh z podobných důvodů pak zase nepodpoří další strany, které jinak tvrdí, že problematiku exekucí také chtějí řešit. Tato šaráda se pak může hrát celé volební období a může se jet nanovo zase příště. Lze to považovat v podstatě asi za dohodnutou taktiku. KSČM jasně podporuje jakýkoliv krok, který nekalým praktikám v exekucích zamezí. V současnosti chceme prosadit takzvanou teritorialitu exekutorů, která omezí moc velkých exekutorů a dá větší možnost komunikace s úřadem. Nejde přeci o to, kdo něco navrhuje, ale jestli je návrh prospěšný pro život našich občanů. Nechceme jakkoliv omezovat oprávněná práva věřitele vůči dlužníkovi, ale naopak excesy, které v důsledku dopadají na věřitele i dlužníky současně.  

Ing. Miloslava Vostrá, místopředsedkyně ÚV KSČM

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: KSČM
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hyťhová (Trikolóra): Práce třídního učitele zabere kolem dvaceti hodin měsíčně

22:36 Hyťhová (Trikolóra): Práce třídního učitele zabere kolem dvaceti hodin měsíčně

Projev na 72. schůzi Poslanecké sněmovny 1. prosince 2020 ke změně zákona o pedagogických pracovnící…