Votava (ČSSD): Je to spravedlivé řešení vůči všem občanům

10.02.2016 17:15

Poslanecká sněmovna dnes ve třetím čtení schválila vládní návrh zákona o evidenci tržeb. Hlasování proběhlo na základě schváleného procedurálního návrhu na pevně stanovený termín. Opozice se snažila zabránit přijetí zákona obstrukčním jednáním. V bezmála třicetihodinové rozpravě v rámci třetího čtení měla přitom možnost vyjádřit své připomínky, které se však ve většině vystoupení opakovaly.

Votava (ČSSD): Je to spravedlivé řešení vůči všem občanům
Foto: Václav Votava
Popisek: Poslanec za ČSSD Václav Votava

Sociální demokracie naplňuje svůj dlouhodobý program, ve kterém se zavázala v rámci boje proti daňovým únikům preferovat lepší výběr daní od všech, kdo mají daňovou povinnost, na úkor zvyšování daňových sazeb. „Je to spravedlivé řešení vůči všem občanům. Od zavedení elektronické evidence tržeb si slibujeme jednak narovnání podmínek v podnikatelském prostředí, jednak boj proti krácení tržeb a samozřejmě také dodatečný přínos do státního rozpočtu,“ uvedl Václav Votava, místopředseda Poslaneckého klubu ČSSD a předseda sněmovního rozpočtového výboru.

V rámci projednávání Václav Votava očekával, že opoziční poslanci přijdou s vlastními návrhy v boji proti daňovým únikům. „Namísto toho pravice svými obstrukcemi upírala právo sněmovní většiny realizovat její volební program. Přitom nepředložila žádný konkrétní návrh, jak zlepšit výběr daní,“ dodal Václav Votava. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

TOP 09: Chrudimáci - koalice TOP 09 a Svobodných

22:56 TOP 09: Chrudimáci - koalice TOP 09 a Svobodných

Transparentní radnice, zodpovědné hospodaření a oživení života v Chrudimi. To jsou první priority no…