Votava (LEV21): Jeden krvavý Majdan ukrajinské pučistické vládě asi nestačil

3. 5. 2014 18:16

Před 69lety končila 2. světová válka. Protifašistická koalice překonávala poslední odpor německé armády. Lidé v Evropě prožívali radost a naději, že již nikdy… Dnes je ale na Ukrajině opět nasazena pravidelná armáda proti civilistům. Posílá ji vláda v Kyjevě, ve které sedí fašisté z masa a kostí.

Votava (LEV21): Jeden krvavý Majdan ukrajinské pučistické vládě asi nestačil
Foto: archiv red, tan
Popisek: Protesty na Ukrajině

Nad městy létají bojová letadla. Rakety dopadají na odbojná města. Obrněná technika útočí na demonstrující obyvatele měst. Agentury hlásí první mrtvé. Do armády jsou povoláváni noví odvedenci. Vláda Ukrajiny vyhlásila brannou povinnost. Proti komu?

Nedávno přijaté Ženevské dohody se neplní. Co bude dál? Budeme čekat na nové stovky mrtvých? Budeme tleskat vojenskému tažení Kyjeva, 69let po druhé světové válce? Jeden krvavý Majdan ukrajinské pučistické vládě asi nestačil.

Dnes na východě země začala nová repríza Majdanu. Mejdan ozbrojenců poslaných vládou a neonacistického Pravého sektoru. Mrtví na východě Ukrajiny a uhořelí lidé v Oděse jsou na jejich společném účtu.

Provokace Kyjeva povedou k možnému zastavení dodávek plynu či ropy do Evropy. Jestli je toto cílem, tedy vyprovokovat Rusko k tomuto řešení, tak je to krátkozraká politika.

Naše Ministerstvo zahraničí by se mělo chovat zodpovědně a nemělo by mlčet. Mělo by jasně říci, „tak takhle NE !!!". Toto dobrodružství musí skončit. Ekonomika Ukrajiny, jde stále rychleji až ke dnu. A zaplatí to ve finále EU, tedy i český občan.

Nelze zapomenout, že právě před 15 roky padaly bomby na Srbsko. Umírali civilisté, umíraly děti, bylo to NATO, které tzv. humanitárně bombardovalo Srbsko a ČR s tím ostudně souhlasila.

Nezapomínáme ani na nedávná válečná tažení NATO na Libyi, Sýrii, Iráku, Afghánistánu….Tam všude umírali lidé a my jsme s tím opět souhlasili. V těchto zemích ani po deseti letech není klid, právě naopak. Tyto země jsou před rozpadem.

Jízlivost na závěr. Protiruské tažení dostalo trhlinu. Nejsme potichu, abychom velkého bratra za mořem nepozlobili? Samostatná zahraniční politika je nám cizí. Smutná vizitka České republiky.

Přemysl Votava

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: NS - LEV 21

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Dienstbier: Došlo by k dílčím nesnázím

22:27 Senátor Dienstbier: Došlo by k dílčím nesnázím

Projev na 35. schůzi Poslanecké sněmovny 15. října 2019 k návrhu zákona, kterým se mění některé zák…