Vrecionová (ODS): Říkáme jasné ano zastropování zemědělských dotací

05.10.2017 11:20

ODS je připravena po volbách prosazovat několik zcela konkrétních kroků, které zastaví vylidňování a úpadek českého venkova a naopak přispějí k jeho diverzitě a rozvoji.

Vrecionová (ODS): Říkáme jasné ano zastropování zemědělských dotací
Foto: Redakce
Popisek: Veronika Vrecionová

Mezi ně nepochybně patří na jedné straně podpora místních malých a středních podnikatelů a farmářů cestou rušení zbytečných regulací, administrativních a ohlašovacích povinností a snižování daní a na druhé straně dotační politika, která nebude nahrávat velkým agrokomplexům, centralizaci a monopolizaci v zemědělství. To je jasný závěr z jednání expertní skupiny ODS pro zemědělství a venkov, které se uskutečnilo v tomto týdnu.

„ODS jednoznačně podporuje myšlenku zastropování zemědělských dotací. Současný stav, kdy většina těchto prostředků směřuje k těm, kteří je nepotřebují, tedy k velkým hráčům, jakým je třeba Agrofert, vede k úpadku rozmanitosti českého venkova. Pilířem venkova jsou malí zemědělci a farmáři, kteří mají k místu svého bydliště silný vztah, proto by je dotační systém neměl znevýhodňovat,“ uvedla po jednání expertka ODS pro zemědělství a venkov Veronika Vrecionová.

„Zastropování dotací do určité rozlohy obhospodařované plochy je nejen v zájmu zemědělců samotných, ale též v zájmu obcí a také spotřebitelů. Pro každou obec je nepochybně přínosnější přítomnost více malých farmářů, kteří v ní žijí a mají i zájem na jejím rozvoji, než když většinu plochy obdělává velkopodnik. Ve vztahu ke spotřebitelům pak diverzita v zemědělství znamená i větší rozmanitost v nabídce potravin a jejich vyšší kvalitu v důsledku větší konkurence na trhu,“ doplnila Veronika Vrecionová.

Výstup z jednání expertní skupiny je stvrzením hlavních volebních priorit ODS v oblasti zemědělství a rozvoje venkova. Ty jsou součástí volebního programu ODS, který byl představen již v dubnu letošního roku na programové konferenci v Praze. Jeho plná verze je ke stažení zde.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Kupka: Chceme bezpečnou a užitečnou infrastrukturu pro všechny účastníky silničního provozu

10:21 Ministr Kupka: Chceme bezpečnou a užitečnou infrastrukturu pro všechny účastníky silničního provozu

Výbor Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) schválil pravidla pro poskytování příspěvků např…