Wolf (KDU-ČSL): Trojkoalice prosadí pokrytí mobilního signálu v tunelech metra

7.10.2014 5:40 odp.

Trojkoalice prosazuje v Praze myšlenku otevřené iniciativy platících cestujících „Za signál“. Podstatou myšlenky je pokrytí nejméně 3G signálem po celé trase metra, včetně tunelů a zkvalitnění pokrytí signálu ve stanicích.

Wolf (KDU-ČSL): Trojkoalice prosadí pokrytí mobilního signálu v tunelech metra
Foto: Antonín Lavrenčík
Popisek: Jan Wolf, lídr KDU- ČSL v Praze

Hlavní organizátor iniciativy Michal Staněk již jejím jménem jednal s operátory, dopravním podnikem, tak i výrobci technického řešení a vítá zájem Trojkoalice prosadit v co nejkratší době, ve světě již běžnou záležitost, kterou kompletní pokrytí metra signálem je.

V brzké době dojde k otevření další části metra trasy A z Dejvické do Motola. Dopravní podnik tak má jedinečnou příležitost nainstalovat a otestovat technologie pro signál v tunelech bez omezení provozu a s úsporou nákladů. Trojkoalice se v případě volebního úspěchu zasadí o urychlené nasazení této technologie do celé sítě pražského metra tak, aby cestující nemuseli během jízdy do nebo z práce, školy nebo jenom tak za zábavou přerušovat svoje telefonické hovory a připojení na mobilní internet.

„Jsem přesvědčen, že tato služba, která je v mnoha metropolích běžná, výrazně zpříjemní Pražanům jejich cestování a zároveň jim umožní vyřídit spoustu záležitostí během jinak neproduktivního času stráveného v dopravním prostředku,“ dodává k iniciativě Jan Wolf, dvojka kandidátky Trojkoalice.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: TrojkoaliceTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Štěpánek (Trikolora): Větší pitomost snad ani neexistuje

15:45 Štěpánek (Trikolora): Větší pitomost snad ani neexistuje

Komentář na facebookovém profilu k nálepklování v českých médiích