Zábranský (Piráti): Operátor ICT se stal koordinátorem otevřených dat pro Prahu

14.09.2019 13:06 | Zprávy
autor: PV

Magistrát hl. m. Prahy podepsal smlouvu s Operátorem ICT na zajištění funkce koordinátora otevřených dat. Koordinátor zajistí lepší dostupnost dat z magistrátu i městských společností a usnadní jejich sdílení jak s veřejným, tak soukromým sektorem.

Zábranský (Piráti): Operátor ICT se stal koordinátorem otevřených dat pro Prahu
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka

„Chceme, aby Praha byla lídrem v oblasti otevřených dat, a pozice koordinátora je proto naprosto klíčová. Koordinátor má za úkol připravit publikační plán a spolupracovat s jednotlivými magistrátními odbory na zveřejňování konkrétních datových sad. Operátor ICT má s prací s daty bohaté zkušenosti, a tak se těším na první výsledky této spolupráce, které budou, doufám, vidět ještě tento rok,“ uvádí Adam Zábranský, radní pro oblast bydlení a transparentnosti.

Magistrát výhledově chystá spolupráci s městskou policií, chce sdílet data ohledně kriminality a přestupků. V plánu je také oslovit partnery ze ziskového i neziskového sektoru a zjistit, o jaká data mají stran města zájem. Cílem je, aby data mohl využívat úplně každý, od čehož si město slibuje mimo jiné i vznik nových aplikací či rozvoj těch stávajících.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kolovratník (ANO): Na NATO má jet vláda, ne lídr opozice

4:32 Kolovratník (ANO): Na NATO má jet vláda, ne lídr opozice

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k summitu NATO v Ankaře.