Zábranský (Piráti): Praha chce dostupným bydlením pomoci lidem bez domova

2. 3. 2019 8:39

První březnový den se v prostorách Sálu architektů Staroměstské radnice v Praze uskutečnilo již páté setkání Sítě partnerství projektu „Ukončování bezdomovectví“. Zapojené obce a národní neziskové organizace (NNO) společně připravují aktivity související se sociálním, tedy dostupným, bydlením s využitím principu Housing First (Bydlení především).

Zábranský (Piráti): Praha chce dostupným bydlením pomoci lidem bez domova
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka

„Koalice se v oblasti bydlení zavázala, že bude aktivně přispívat k ukončování bezdomovectví rodin a seniorů. Pro rodiny s dětmi a seniory na ubytovnách vyčleníme v následujících měsících několik desítek městských bytů, do kterých je chceme přestěhovat. Cílem je i spolupráce s městskými částmi, které budou chtít společnými silami řešit bytovou politiku. V neposlední řadě zpracujeme přehled prázdných bytů, které jsou svěřené městským částem, a představíme plán na jejich opravu. Jsem rád, že existuje právě taková iniciativa jako »Ukončování bezdomovectví«, která propojuje obce s nevládními organizacemi a dochází tak ke sdílení zkušeností a realizaci aktivit v oblasti dostupného bydlení pro ty nejzranitelnější občany,“ uvedl radní hl. m. Prahy Adam Zábranský.

Páté setkání Sítě partnerství se v letošním roce uskutečnilo v reprezentačních prostorách Staroměstské radnice. Projekt „Ukončování bezdomovectví“, který pořádají R-Mosty, Platforma pro sociální bydlení a Sociologický ústav Akademie věd ČR, vstupuje do své další etapy. V roce 2019 a následně v roce 2020 bude rozšířena Sít partnerství spolupracujících obcí a NNO v rámci celé České republiky. V roce 2018 Síť partnerství pilotně spolupracovala s Brnem, Libercem a Prahou 7. Nově bude s organizací spolupracovat také Magistrát hlavního města Prahy, Praha 10, Jihlava, České Budějovice, Vrchlabí a Písek.

Na setkání pilotní i nově zapojená města prezentovala své konkrétní cíle a aktivity v oblasti dostupného bydlení a ukončování bezdomovectví pro období 2020 až 2022. Nad celou akcí převzal záštitu radní hlavního města pro oblast bydlení a transparentnosti Adam Zábranský.

Jednotlivá města i spolupracující NNO mají ambiciózní cíle, které zásadně změní aktuální postavení osob v bytové nouzi a umožní jim návrat do standardního nájemního bydlení se sociální podporou. Již v roce 2018 byla komplexně otestována metoda Housing First pro rodiny s dětmi i jednotlivce na území města Brna.

Iniciativa chce společně s dalšími spolupracujícími městy a NNO reálně změnit dlouholeté sociální vyloučení osob, které se dostaly do bytové nouze a potřebují konkrétní a fungující systém návratu do bezpečného a standardního bydlení pro sebe i své blízké.

Více o projektu najdete ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pek (Piráti): Schválili smlouvu za sto milionů, aniž by ji viděli

12:33 Pek (Piráti): Schválili smlouvu za sto milionů, aniž by ji viděli

Vládnoucí koalice ve Vejprnicích schválila smlouvu na dopravní obslužnost obce za 100 milionů korun.…