Zábranský (Piráti): Praha vyčlení padesát bytů pro pracovníky ve zdravotní a sociální oblasti

22.06.2021 13:21

Radní hl. m. Prahy schválili navýšení počtu městských bytů, určených pro pracovnice a pracovníky příspěvkových organizací hlavního města Prahy ve zdravotní a sociální oblasti. Budoucí nájemníci budou navrženi řediteli či ředitelkami jednotlivých příspěvkových organizací.

Zábranský (Piráti): Praha vyčlení padesát bytů pro pracovníky ve zdravotní a sociální oblasti
Foto: Piráti
Popisek: Adam Zábranský

Městské byty budou pronajímány postupně v návaznosti na počet uvolněných a opravených bytů v dispozici magistrátu. Nájemní smlouvy budou uzavírány standardně na dobu dvou let s možností prodloužení.

„Považuji za klíčové udržet kvalitní pracovníky a pracovnice ve zdravotní i sociální oblasti a dostupné bydlení je jedním ze zásadních faktorů. V současné době je kvóta bytů pro zdravotní sestry, pracovníky v sociálních službách, sociální pracovníky, sanitáře apod., plně vyčerpaná, a proto jsme se rozhodli kvótu navýšit ze současných 97 bytů na 147,“ uvedl radní pro bydlení a transparentnost Adam Zábranský.

V květnu tohoto roku byly také k navýšeny kvóty městských bytů určených pro učitele škol zřizovaných hl. m. Prahou. Z původních 330 bytů schválila Rada hl. města Prahy navýšení rovněž o 50, nyní jich je tak 380. Podporované profese jsou jednou z cílových skupin, kterým magistrát pronajímá byty. Další jsou občanky a občané v bytové nouzi, senioři, rodiče samoživitelé či rodiny z ubytoven.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Slavík (TOP 09): Jak jsou na tom Votice s vodou

21:52 Slavík (TOP 09): Jak jsou na tom Votice s vodou

Voda je a zůstane klíčovou strategickou surovinou. Máme jí stále dost, je kvalitní, čistá, zdravotně…